Recepcja na niewielkiej powierzchni

/

Recepcję zazwyczaj uznaje się za wizytówkę salonu fryzjerskiego i jest to faktycznie dobre jej ujęcie, ponieważ jest ona na pierwszym miejscu, które powinien zobaczyć klient. Uzyskamy ten efekt, jeśli będzie znajdowała się frontem do wejścia zaraz przy nim, zapraszając klientów do środka.

Chodzi przede wszystkim o to, by klient w sposób naturalny trafiał do recepcji, kiedy wchodzi do naszego salonu i by nie musiał jej poszukiwać. Nie może też kręcić się pod nogami pracującego stylisty. Te zasady sprawiają, że jej umieszczenie z przodu jest po prostu naturalne.

Wykorzystanie małej powierzchni

Małe powierzchnie są zawsze problemem aranżacyjnym. W przypadku salonów fryzjerskich sprawiają, że nie bardzo można liczyć na całkowite wydzielenie obszaru roboczego od obszaru recepcyjnego. Czasami trzeba będzie je w sposób sprytny połączyć. Nie jesteśmy w stanie uciec od kształtu i wielkości pomieszczenia, więc musimy się udo niego dostosować równocześnie aranżując recepcję w sposób odpowiedni dla całej reszty pomieszczeń. Będzie

Odpowiednia lada recepcyjna

Bardzo ważna będzie wielkość biurka recepcyjnego. Można wybrać opcję narożną, która znakomicie oszczędza przestrzeń.

Salon fryzjerski

Umieszczenie lady recepcyjnej w rogu chroni nas skutecznie przed jej kolidowaniem z innymi funkcjami wnętrza. Klasyczną lokalizacja dla recepcji jest przestrzeń bezpośrednio naprzeciwko wejścia, a kiedy to nie jest możliwe, recepcja może stanąć zaraz obok wejścia.

Ostatnia z tych opcji bardzo dobrze działa w połączeniu z poczekalnią, do czego pewnie i tak będziemy zmuszeni ograniczoną ilością dostępnego miejsca. Nie jest to zgniły kompromis, ponieważ w ten sposób uzyskujemy bardzo dobrze wydzieloną poczekalnię.

Jaka lada?

Elementem krytycznym recepcji jest oczywiście lada recepcyjna, która tam stanie i zdominuje całą część pomieszczenia. Można za jej pomocą klienta zachęcić do korzystania z usług salonu lub uzyskać efekt zgoła przeciwny. Najważniejszy będzie metraż pomieszczenia, ponieważ to w stosunku do niego będziemy musieli dobierać rodzaj tego mebla. Najlepiej jest jednak iść w kierunku minimalizmu, ponieważ on się lepiej spisze w miejscach, gdzie nie ma za dużo przestrzeni do stracenia.

Trzeba mieć też na uwadze, że zakład fryzjerski to nie biuro adwokata i warunki pracy są tu trochę inne, więc sposób wykonania i wykorzystane materiały na ladę muszą być odpowiednio dobrane.