Strefa poczekalni - najważniejsze elementy

/

Gdy zastanawiamy się nad tym, jak wyposażyć strefę poczekalni w salonie fryzjerskim, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, że ustawienie najbardziej funkcjonalne i efektywne nie jest uzależnione jedynie od wielkości lokalu.

Pewne znaczenie ma również to, jak jest ona usytuowana i w jaki sposób połączyliśmy ją ze strefą recepcyjną. Wśród tych aspektów, na które należy zwrócić szczególną uwagę znajduje się, między innymi, ustawienie kanapy, krzeseł, czy też foteli.

Jak zaaranżować poczekalnie?

Przyjmuje się, że powinny być one skierowane przodem do witryny, co pozwala na obserwowanie otoczenia. Niestety, takie ustawienie ma również pewne skutki uboczne. Również przechodnie lubią zaglądać w okna salonu fryzjerskiego, a to może być krępujące przynajmniej dla części klientów. Na szczęście, jest to problem, którego w dwudziestym pierwszym wieku możemy uniknąć nie wysilając się przy tym w jakiś szczególny sposób. Z pomocą przychodzi nam w takiej sytuacji transparentna folia o drobnej siateczce, która utrudnia wgląd z ulicy, choć pozwala na obserwowanie tego, co dzieje się na zewnątrz.

Atrakcje dla klientów

Innym ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie miejsc siedzących bokiem do witryny. Pozwala to na analizę tego, co dzieje się na zewnątrz, zwiększa jednak poczucie naszego komfortu, co wiąże się ze świadomością, że osoby znajdujące się na zewnątrz nie mają wcale prostego zadania, aby nas podejrzeć. Podczas projektowania strefy poczekalni należy też pamiętać o tym, że klienci powinni mieć jakieś zajęcie.

Umiejscowienie poczekalni

Najczęściej jest to przeglądanie katalogów fryzur i tak zwanej prasy kobiecej, dobrze jest więc zainwestować zarówno w stolik kawowy, jak i w odpowiednią ilość materiałów.

Wygodne meble do salonu fryzjerskiego

Gdy zastanawiamy się nad tym, jakie meble wybrać powinniśmy mieć na uwadze to, że największe znaczenie ma wygodne miejsce do siedzenia i to ono powinno w pierwszej kolejności znaleźć się w centrum naszej uwagi. Oczywiście, nie ma jednego dobrego rozwiązania, które będzie się sprawdzać bez względu na okoliczności. Możemy zainwestować zarówno w pufy i kanapę, jak i w fotele.

Jeśli postawimy na rozwiązania atrakcyjne i charakteryzujące się wysoką jakość, możemy mieć pewność, że nasi klienci będzie zadowoleni. Obok miejsca do siedzenia powinien też znaleźć się gazetownik albo stolik, na którym znajdzie się miejsce na prasę i katalogi. Najlepiej, jeśli postawimy na niski stolik do kawy wykonany z trwałych, ale estetycznych materiałów.