Podział lokówek: różne rodzaje lokówek do włosów i jak ich używać

/

Bańka czy podwójna beczka? Klips czy różdżka? Ceramiczna czy turmalinowa? Zakup nowej lokówki może przypominać naukę nowego języka.

Ale nie bój się, siostrzyczko, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Na rynku jest tak wiele rodzajów lokówek, że łatwo poczuć się przytłoczonym wyborem, ale wybór najlepszej dla Ciebie lokówki sprowadza się do dość podstawowych wymagań; tekstury włosów, ich długości i rodzaju loków, jakie chcesz uzyskać.

Widzisz? Już jest trochę łatwiej.

Różne rodzaje lokówek nie są po to, aby Cię zdezorientować, wszystkie one pozwalają uzyskać różne rodzaje loków, a w zależności od materiału, wielkości różdżki i beczki, niektóre lokówki lepiej nadają się do niektórych rodzajów włosów niż inne.

Gotowa, aby znaleźć najlepszą lokówkę dla siebie? Przeanalizujemy każdy typ lokówki, dowiesz się, jakie loki możesz dzięki nim uzyskać i które z nich są najlepsze dla różnych typów włosów. Warto pamiętać, że te wskazówki i stylizacje możesz wykorzystać także do kręcenia włosów przedłużanych.

Witamy w Curling Irons 101.

Materiały do produkcji loków

Lokówki ceramiczne mogą być najbardziej popularną i znaną opcją. Materiał ceramiczny pomaga równomiernie rozprowadzać ciepło na włosach, co jest świetne w tworzeniu równomiernych loków i fal od nasady aż po końce. Lokówki ceramiczne sprawdzają się zarówno w przypadku włosów cienkich, które nie radzą sobie z dużą ilością ciepła, jak i grubych, które potrzebują stałego ciepła podczas stylizacji. Ponieważ ceramiczna rączka lub bębenek równomiernie rozprowadza ciepło, osoby o cienkich włosach mogą użyć niższego ustawienia temperatury, aby uzyskać pożądane loki, jednocześnie chroniąc swoje cienkie włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi wysoką temperaturą.

Ceramiczna

W przypadku grubych włosów, ceramika sprawdza się doskonale, pozwalając na równomierne kręcenie włosów podczas przechodzenia z sekcji na sekcję, bez konieczności czekania, aż żelazko się nagrzeje.

Turmalinowa

Lokówki turmalinowe emitują jony ujemne, dzięki czemu są idealne do włosów puszących się i suchych. Turmalin nadaje również włosom połysk, więc świetnie sprawdza się również przy kręceniu włosów matowych. Ze względu na zdolność turmalinu do ujarzmiania i wygładzania włosów, świetnie sprawdza się również w przypadku włosów grubych. Tego typu żelazka zapewniają styliście (Tobie) większą kontrolę nad lokami i bardziej spójny rezultat.

Tytan

Tytan może wydawać się ciężkim typem żelazka, ale w rzeczywistości jest to jeden z lżejszych materiałów. Lokówki tytanowe szybko się nagrzewają i mogą utrzymać wysoką temperaturę przez dłuższy czas. Dzięki szybszemu i dłuższemu przenoszeniu ciepła na włosy, loki utrzymują się dłużej. Tytan, podobnie jak turmalin, pomaga również wygładzić włosy i nadaje im połysk. Jest on powszechnie stosowany przez profesjonalistów z branży fryzjerskiej i choć może być stosowany do wszystkich rodzajów włosów, najbardziej na lokówkach tytanowych korzystają włosy grube.

Pozłacane lokówki nie tylko ładnie wyglądają, ale działają podobnie do tytanowych, ponieważ szybko się nagrzewają i dłużej utrzymują wysoką temperaturę. Wytworzenie większej ilości ciepła, oznacza większą moc i krótszy czas stylizacji. Dzięki wysokiej wydajności cieplnej, pozłacane lokówki są idealne dla włosów grubych.

Rozmiar cylindra

Lokówki dostępne są w różnych rozmiarach, a każdy z nich pomoże Ci uzyskać inny rodzaj loków.

Lokówka o średnicy 1 cala to najlepszy uniwersalny rozmiar i jest na tyle uniwersalna, że sprawdzi się przy różnych typach długości włosów i ich strukturze.

Mniejsza, 3/4-calowa, może być używana do tworzenia ciaśniejszych loków, jak np. ringlets, a także sprawdzi się w przypadku włosów krótkich i delikatnych. Dla dziewczyn z kręconymi włosami, które chcą mieć bardziej wyraziste loki, ten rozmiar również będzie odpowiedni.

Dla dłuższych włosów 1,5-2" baryłkę działa dobrze. Ten rozmiar sprawdzi się również w przypadku loków o większej objętości lub pięknych, luźnych fal, takich jak nasze Signature Luxy Waves.

Teraz, gdy materiały i rozmiar beczki zostały już omówione, przejdźmy do różnych typów lokówek.

Rodzaje lokówek i jak znaleźć najlepszą lokówkę dla siebie

Luxy Hair Lokówka z wydłużoną końcówką

KUP TERAZ!

Mając do dyspozycji tak wiele niesamowitych lokówek, chcieliśmy stworzyć te specjalnie dla rodzaju włosów, które znamy najlepiej - włosów przedłużanych. Wykonane z 1 "baryłkę co sprawia, że rozszerzone baryłkę włosów rozszerzenia curling różdżka wyjątkowa jest właśnie w jego nazwie! 7,2 "długość prawie 2 "dłużej niż średnia długość baryłkę lokówki.

Jest to idealne narzędzie do osiągnięcia naszej Signature Luxy Waves (Uwaga: każda różdżka z 1,5-2 "baryłkę będzie również pracować dla tego stylu).

Wykonana z mieszanki ceramiczno-turmalinowej, dzięki czemu ciepło jest równomiernie rozprowadzane, a materiał pomaga zmniejszyć łamliwość i uszkodzenia włosów, zapobiega puszeniu się i pomaga wzmocnić połysk. Stworzyliśmy różdżkę naprawdę z myślą o Tobie, z chłodną końcówką - nie musisz się martwić o przypadkowe poparzenie palców - wszyscy byliśmy tam, a także z podstawką bezpieczeństwa, która pozwala różdżce oprzeć się na stole bez konieczności dotykania stołu lub powierzchni.

Wierzymy w ochronę włosów i przedłużanie włosów z ciepła, więc z 11 ustawień ciepła do 450 ° F, a jeden z niższych ustawień ciepła jest 250 ° F (który jest zalecany max ustawienie ciepła do stosowania na naszych przedłużanie włosów) można wybrać temperaturę jesteś najbardziej komfortowe z.

Czy kiedykolwiek wychodząc z domu zastanawiałeś się czy wyłączyłeś swoją lokówkę? Nie musisz się o to martwić, posiada ona 1-godzinne automatyczne wyłączanie, więc nie będziesz się już więcej martwić.

Jak używać lokówki Luxy Hair z wydłużoną baryłką?

View this post on Instagram Aby uzyskać najlepsze rezultaty, trzymaj lokówkę pionowo i owiń wokół niej włosy. W zależności od tego, jakich loków szukasz, możesz zawinąć włosy w ciasny lub luźny sposób. Pamiętaj, aby przed uwolnieniem loków przytrzymać je rękawicą termoodporną, aby uzyskać bardziej zdefiniowany wygląd. Jeśli masz dłuższe włosy lub kiedykolwiek stylizowałaś włosy przedłużane, z pewnością znasz trudy owijania pasma włosów wokół lokówki, gdy kończy się jej pojemność! Ponieważ lokówka Luxy Hair Signature ma dłuższą nasadkę, możesz owinąć wokół niej dłuższe pasmo włosów, co pomoże Ci szybciej uzyskać wymarzone fale!

Bąbelkowa różdżka

Powiedzmy, że jest to lokówka dla początkujących lub dla kogoś, kto cały czas stosuje się do wszystkich instrukcji. Różdżka bąbelkowa to lokówka, która nie zawodzi, ponieważ fałdy między bąbelkami lub kulkami wskazują, gdzie należy zawinąć włosy. A co najlepsze? Łatwe i równomierne kręcenie włosów za każdym razem. Minusy? Ten typ lokówki najlepiej sprawdza się na dłuższych włosach, ponieważ możesz wykorzystać więcej miejsca na pęcherzyki powietrza. Jednakże, jeżeli odpowiednio przedzielisz włosy, dziewczyny o krótkich włosach również mogą skorzystać z tego narzędzia do stylizacji. Lokówka bąbelkowa pomoże Ci stworzyć bardziej zwarte i sprężyste loki.

Jak używać lokówki bąbelkowej:

View this post on Instagram

Idealna dla początkujących stylistów fryzur, pomyśl o lokówce bąbelkowej jako o szablonie do tworzenia idealnie sprężystych loków. Jej bąbelkowy kształt gwarantuje równy skręt na całych włosach. Zacznij od nałożenia produktu termoochronnego i podziel włosy na małe sekcje. Kiedy to zrobisz, trzymając baryłkę do góry nogami, zawiń sekcję włosów, zaczynając od nasady. Przytrzymaj przez 10-20 sekund, a następnie powoli rozprostuj, aby łatwo uwolnić włosy.

Lokówka stożkowa

Jak sama nazwa wskazuje, lokówka stożkowa ma szeroką podstawę i zwęża się ku górze (lub zwęża się ku dołowi). Stożkowa różdżka jest świetna w dawaniu Ci możliwości tworzenia różnych rodzajów loków za pomocą jednego narzędzia do stylizacji, możesz tworzyć duże, pełne objętości loki używając podstawy różdżki lub ciaśniejsze, mniejsze loki używając tylko górnej połowy różdżki.

Jak używać lokówki stożkowej:

View this post on Instagram

Aby użyć lokówki stożkowej w najlepszy sposób, zacznij od nasady włosów i zacznij owijać włosy wokół lokówki, aż dotrzesz do jej wąskiego końca, aby uzyskać loki, które dodadzą Ci objętości na górze i stopniowo zmniejszą się na dole. Możesz również zmieniać sekcje loków (przechodząc z lewej na prawą i z prawej na lewą), aby nadać fryzurze więcej tekstury.

Lokówka z klipsem/klamrą

Jest to stary typ lokówki, który prawdopodobnie widziałaś u swojej mamy - ale spójrzmy prawdzie w oczy, ten typ lokówki nadal działa. Używając lokówki z klamrą, zaczynasz kręcić włosy od końca, podwijając je do góry. Jest to świetne rozwiązanie do definiowania loków od połowy głowy w dół, ale trudniej jest kręcić włosy bliżej skóry głowy. Jednak z klamrą nie trzeba trzymać włosy w miejscu, podczas gdy kręci (oszczędza od tych małych oparzeń i uderzenia), jak zacisk trzyma włosy razem dla Ciebie.

Jak używać lokówki z zaciskiem:

View this post on Instagram

Świetnym sposobem na użycie tej lokówki, jeśli chcesz stworzyć luźne, plażowe fale, jest podzielenie włosów na cienkie sekcje - zaciśnij górną część sekcji, delikatnie skręć, przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie puść. Kontynuuj ten proces dla górnej i dolnej części każdego kawałka włosów, który wycinasz i voila! Masz swoje plażowe fale bez wysiłku.

Różdżka bez klipsa

Zazwyczaj nazywana po prostu lokówką, jej rozmiar może wahać się od ¾" do 2". Dzięki lokówce możesz wybrać grubość każdego loka i rodzaj fryzury. W zależności od wielkości loków, lokówka oferuje wszechstronność stylizacji. Na przykład, mniejsze beczki równa się ciaśniejsze loki, jak pierścienie i są również odpowiednie dla osób o cienkich włosach. Większy rozmiar bębna może tworzyć fale i loki va-va-voom i są najlepsze dla długich i grubych włosów. Kierunek, w którym zawijasz włosy, jak blisko zawijasz włosy wokół różdżki i jak trzymasz różdżkę, wszystko to ma wpływ na rodzaj loków, które tworzysz.

Jak używać lokówki bez klipsa:

Zobacz ten post na Instagramie

Aby uzyskać idealnie zmierzwioną fryzurę, owiń włosy wokół lokówki, zaczynając od nasady włosów i kierując się w stronę końcówek (aby nie poparzyć palców podczas owijania włosów wokół lokówki, załóż rękawicę odporną na wysoką temperaturę).

Pamiętaj, by przytrzymać różdżkę przez 10-20 sekund, zanim uwolnisz loki. Możesz również przytrzymać lok w dłoni przed jego uwolnieniem, aby nadać mu bardziej zdefiniowany wygląd.

Żelazko z podwójną beczką

Aby uzyskać luźne, plażowe fale, niezbędnym narzędziem jest lokówka dwu-bębnowa. Aby użyć lokówki dwubębnowej, owiń swoje pasma w kształt ósemki wokół każdego z bębnów. W rezultacie otrzymasz luźną falę w kształcie litery S. Minusem jest jednak to, że aby w pełni wykorzystać zalety tego typu lokówki, musisz mieć co najmniej średniej długości włosy.

Jak używać lokówki z podwójną baryłką:

View this post on Instagram Tworzenie kultowych fal "S" za pomocą tej lokówki nigdy nie było łatwiejsze. Struktura i zacisk sprawiają, że jest to łatwe w użyciu gorące narzędzie, które jest niezbędnym elementem w szafie każdej dziewczyny. Po prostu zepnij pasmo włosów, trzymając podwójną lokówkę poziomo i trzymaj tak długo, aż stworzysz idealną falę w kształcie litery "S".

Potrójna lokówka bębnowa

Lokówki z potrójną baryłką posiadają zacisk, dzięki któremu większe pasma włosów zmieszczą się między trzema baryłkami. Podobnie jak w przypadku podwójnej beczki, lokówka ta tworzy rodzaj luźno karbowanych fal, podobnych do efektów, jakie daje wyciągnięcie włosów z warkocza. Potrójne żelazko baryłkę działa świetnie dla wszystkich rodzajów włosów, ale znowu w dół spadek jak podwójna beczka, jest rodzaj długości trzeba uzyskać pełny efekt.

Jak używać lokówki potrójnej:

Podobnie jak w przypadku podwójnej beczki, to gorące narzędzie jest idealne dla debiutantów, aby stworzyć te bezwysiłkowe, IG-worthy fale. Ponieważ ta lokówka jest dość szeroka, możesz zrobić większe sekcje, jeśli Twoje włosy nie są zbyt grube. Trzymając narzędzie poziomo, przesuwaj je w dół i zaciskaj, aż na całej sekcji pojawią się fale.

Różdżka Marcel

Ten typ lokówki najprawdopodobniej zobaczysz w salonie fryzjerskim lub w rękach profesjonalisty. Dlaczego? Lokówka Marcel nie ma sprężyny w zacisku, co oznacza, że musi być ręcznie kontrolowana przez stylistę lub użytkownika. Zwykła lokówka ma sprężynę w zacisku, więc manewrowanie nią jest bardzo proste dla użytkownika. Podczas gdy różdżka Marcel może być wyzwaniem dla codziennego użytkownika, ręczne sterowanie pozwala na większą wszechstronność w tworzeniu loków. Z tym typem różdżki musisz kręcić loki od nasady i kontrolować ich skręcanie aż do samego końca. Jeśli jesteś profesjonalistą w kręceniu loków, to może być dla Ciebie - w przeciwnym razie, zostaw to profesjonalistom.

Jak używać różdżki marcel:

View this post on Instagram

Różdżka marcel wymaga więcej praktyki niż zwykła lokówka, ale gdy już ją opanujesz, mówi się, że to jedna z najlepszych lokówek. Więc jeśli masz na nią oko, przygotuj się na naukę kilku nowych technik. Aby korzystać z tej różdżki, trzeba będzie zmienić sposób trzymania go - zacznij od trzymania podstawy i przesuwając kciuk i palec wskazujący do manewrowania zaciskiem. Kiedy już opanujesz tę technikę, możesz dalej kręcić włosy tak, jak przy użyciu zwykłej różdżki.

Spiralne żelazko

Podobnie jak w przypadku lokówki bąbelkowej, lokówka stożkowa posiada podwyższony materiał owinięty wokół rączki. To "zawirowanie", nazwijmy to, jest bardziej rozłożone niż w przypadku typowej lokówki bąbelkowej, co daje większą swobodę w doborze grubości loków. Owijając włosy wokół zwężającej się końcówki, stworzysz lok w kształcie litery "S" - pomyśl o tej zdefiniowanej, hollywoodzkiej lokówce, noszonej zarówno przez dawne, jak i współczesne elegantki. Jeśli szukasz loków w stylu vintage, to ta lokówka jest właśnie dla Ciebie.

Jak używać lokówki spiralnej:

View this post on Instagram Popularnym sposobem użycia lokówki spiralnej jest rozpoczęcie od nasady włosów i stopniowe nawijanie podzielonych na sekcje włosów na resztę lokówki. Alternatywnie, jeśli Twoja lokówka spiralna ma zapięcie, możesz również zacząć od czubka włosów i skręcać ją w kierunku nasady włosów.

Niezależnie od tego, jakiej lokówki używasz, upewnij się, że zawsze stosujesz dobry produkt termoochronny. Pamiętaj również o ustawieniu temperatury, gdy używasz narzędzi do stylizacji. Najlepiej nie przekraczać temperatury 450F podczas stylizacji i w zależności od rodzaju włosów, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Zdrowe lub średnio grube włosy pozostają w granicach 300-380F Cienkie włosy lub włosy poddawane zabiegom chemicznym, nie wyżej niż 300F. Cienkie włosy i włosy poddawane zabiegom chemicznym są już podatne na uszkodzenia, a wysoka temperatura może je jeszcze bardziej pogorszyć. Gęste, grube lub kręcone włosy mogą mieć wyższą temperaturę od 350-450F, aby uzyskać najlepsze rezultaty stylizacji.