Czego nie może zabraknąć w poczekalni w salonie fryzjerskim?

/

Gdy zastanawiamy się nad tym, które z elementów wyposażenia salonu fryzjerskiego można zaliczyć do takich, bez których nie można się obejść, mamy prawo odczuwać zawroty głowy, lista jest bowiem wyjątkowo długa.

Poczekalnia

Oczywiście, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, jak ma wyglądać poczekalnia w salonie. To pierwsze pomieszczenie, jakie widzi każdy potencjalny klient, trudno więc dziwić się, że jego atrakcyjność wpływa na sposób postrzegania salonu, jako całości.

barber by Ayala

Lada recepcyjna

Wśród najbardziej typowych mebli obecnych w tej strefie znajduje się przede wszystkim lada recepcyjna, stolik kawowy i sofa, można jednak zdecydować się również na umieszczeniu to ekspozytora kosmetyków, a rozwiązaniem koniecznym staje się wieszak lub szafa, w której klienci mogą schować okrycia wierzchnie. Poczekalnia często jest też miejscem, w którym następuje symboliczny podział salonu na dwie części. podział ten został wprowadzony przede wszystkim po to, aby nie wprowadzać dezorientacji wśród samych klientów i już choćby dlatego ma on ogromne znaczenie.

Sofa do salonu fryzjerskiego

Sofa

Kluczowe znaczenie w poczekalni ma sofa oraz niewielki stolik. Obecność tych elementów pozwala klientom na zrelaksowanie się, stolik można zaś wykorzystać zarówno do podawania kawy, jak i prezentacji prasy. Nie można też zapominać o tym, że klientki odwiedzają fryzjera nie tylko po to, aby zmienić fryzurę, ale również po to, aby dowiedzieć się czegoś o swoich włosach. Właśnie dlatego tak duże znaczenie ma możliwość prezentacji kosmetyków, ich sprzedaż okazuje się bowiem całkiem opłacalnym zajęciem.

Recepcja

Poczekalnia to także dobre miejsce do zlokalizowania recepcji. Należy mieć jednak na uwadze to, że poszczególne elementy tej strefy powinny być spójne. Mamy do czynienia z miejscem reprezentacyjnym, na podstawie którego wiele osób wyrobi sobie opinię o salonie. Recepcje różnią się między sobą tak z uwagi na wygląd, jak i wielkość, warto więc poszukać mebli, które najlepiej podkreślą ich atuty. Poczekalnia powinna być też miejscem, które pozwala na spokojną pracę fryzjerów w dalszej części salonu.