Kolorymetria dla blondynów w zależności od odcienia skóry

/

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Uroda
  3. Kolorymetria dla blondynów według ...

Kolorymetria dla blondynek to temat cieszący się dużym zainteresowaniem w branży kosmetycznej i estetycznej. Należy szukać idealnej równowagi między odcieniami skóry i włosów, aby dopasować je do odcieni danej osoby.

Należy pamiętać, że zasada działania kolorymetrii polega na badaniu kolorów i ich reakcji z innymi barwami w otoczeniu. Z tego powodu jest on stosowany w takich branżach, jak fryzjerstwo, projektowanie wizerunku osobistego oraz w innych dziedzinach związanych z estetyką i pięknem.

Kolorymetria zaczyna się od trzech głównych kolorów: czerwonego, niebieskiego i żółtego, aby połączyć je z innymi odcieniami i określić, jak dobrze się ze sobą łączą. O tym, czy jeden odcień jest dopełnieniem drugiego, decyduje ilość wspólnego koloru podstawowego.

Określ odcień skóry klienta.

Poszukując kolorów, które najlepiej uzupełnią wizerunek klienta, należy zacząć od ustalenia, czy ma on chłodny czy ciepły odcień skóry. Pomoże to określić odcienie, które je uzupełniają, i na tej podstawie można budować garderobę.

  • Chłodne odcienie: Są to osoby, których skóra ma więcej niebieskich tonów i bardzo dobrze komponują się z ciemnymi ubraniami, zielenią, fioletem itp.

  • Ciepłe odcienie: Są one bliższe odcieniom żółci i bardzo dobrze łączą się z żółtymi, pomarańczowymi, czerwonymi i neutralnymi kolorami.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki jest Twój odcień skóry, możesz wykonać serię ćwiczeń, np. jeśli żyły na dłoniach i ramionach wyglądają bardziej niebiesko, najprawdopodobniej masz chłodny odcień skóry. Innym wskaźnikiem jest kolor cieni pod oczami - osoby o ciepłym odcieniu skóry mają zazwyczaj bardziej żółte lub zielonkawe cienie pod oczami, natomiast osoby o chłodnym odcieniu skóry - fioletowe.

Gdy jużokreślisz swój odcień skóry, możesz pomyśleć o pewnych zmianach w stylizacji, które sprawią, że będziesz się nieco bardziej wyróżniać wśród wszystkich blondynek.

Opcje koloryzacji włosów dla blondynek

Chodzi o to, by zachować jasne włosy, które sprawiają, że czują się tak wyjątkowo, ale jednocześnie pójść o krok dalej, wybierając odcienie, które podkreślą ich cechy.

Jeśli Twoja klientka jest blondynką o chłodnym odcieniu, możesz rozważyć opcje platynowe, które sprawią, że będzie wyglądać wyjątkowo. Jeśli jednak szukasz bardziej formalnej alternatywy, zawsze możesz wybrać odcienie popielate. Należy unikać kolorów, które w wyniku kontrastu sprawiają, że twarz wygląda na bledszą, ponieważ może to uwydatnić pewne jej cechy, które wolimy ukryć, np. cienie pod oczami.

Jeśli klientka jest blondynką o ciepłej tonacji, możesz sięgnąć po złote kolory, które sprawią, że będzie wyglądała na nieco bardziej opaloną i dodadzą jej tropikalnego stylu. Złote lub miodowe odcienie dodadzą Ci blasku i sprawią, że będziesz wyglądać dużo młodziej. Należy jednak unikać bardzo pomarańczowych odcieni, ponieważ mogą one przyciemnić rysy twarzy.

Prawdopodobnie wiesz już, w jaki sposób kolorymetria może pomóc Ci w podkreśleniu cech Twoich klientów poprzez uwzględnienie tak prostej rzeczy, jak odcień ich skóry. Tego rodzaju specjalistyczna uwaga stanowi różnicę, jeśli chodzi o obsługę klientów, ponieważ daje poczucie profesjonalizmu, którego nie znajdą oni gdzie indziej.

Powiązane artykuły:

  1. SWOT: Mocne strony i szanse salonu fryzjerskiego
  2. Jakie urządzenia i narzędzia musisz mieć "TAK lub TAK" w swoim salonie fryzjerskim
  3. Jakie są główne wydatki w salonie fryzjerskim i jak je zmniejszyć?