Curly Girl Metoda pielęgnacji włosów dla uzyskania pełniejszych, pozbawionych odstających loczków.

/

Od prawie dekady Metoda Curly Girl stosowana przez Lorraine Massey, fryzjerkę, zmieniła sposób, w jaki kobiety dbały o swoje naturalne loki i fale.

W 2011 roku Massey, właścicielka ówczesnych salonów w Devachan, wydała wraz z Michele Bender książkę Curly Girl: The Handbook. Opisuje w niej Metodę Curly Girl, rutynową pielęgnację i stylizację włosów, która nie tylko okazała się sukcesem (wystarczy sprawdzić wszystkie kluby społecznościowe i poświęcone im posty), ale która prawdopodobnie nadal będzie się rozwijać i gromadzić jeszcze więcej wiernych.

Czym jest Metoda Curly Girl?

Ta rutynowa pielęgnacja polega na pozbawianiu włosów kręconych naturalnych loczków i naprawianiu szkód, które powstają w wyniku stosowania metod mainstreamowych, które faktycznie szkodzą naturalnej strukturze kręconych włosów. Metoda Curly Girl rezygnuje z produktów i procesów, które są odważane w chemikaliach i szkodliwych procedurach, które faktycznie niszczą, wysuszają i spłaszczają loki oraz wprowadzają proces, który pozwala włosom wpadać w naturalny krąg. Metoda Curly Girl sprawia, że loki stają się pełniejsze i bardziej zdefiniowane, gdy wykonywane są wszystkie kroki i stosowane są odpowiednie produkty.

Metoda "Curly Girl" sprawi, że loki staną się pełniejsze i bardziej wyraziste: Zrób to i nie rób

Podczas gdy oryginalne kroki i produkty działają dobrze, można jeszcze zrobić tę rutynę własne i znaleźć proces i produkty, które działają najlepiej dla Twoich loki. Istnieje kilka społeczności internetowych na portalach społecznościowych poświęconych Metodzie Curly Girl i tysiące przed i po zdjęciach można znaleźć na Instagram z #CurlyGirlMethod, które na pewno zainspirują kręcone i falowane dziewczyny włosy, aby dać ten rutynowy pielęgnacji włosów spróbować.

1. Pożegnaj się z tradycyjnymi szamponami z siarczanami.

Jesteśmy wielkimi fanami stosowania szamponów odpowiednich dla Twojego typu włosów. Jesteśmy również zwolenniczkami dokładnego zapoznania się ze składnikami produktów do pielęgnacji włosów, które nie podlegają negocjacjom z Metodą Curly Girl. Wiele szamponów zawiera siarczany, które wysychają i są ostre. Złym siarczanem, którego należy unikać jest laurylosiarczan sodu (SLS), są jednak inne, które są mniej surowe i drażniące, takie jak siarczan laretu sodowego (SLeS), a stosowanie tych szamponów może pomóc kręconym dziewczynom, które potrzebują więcej oczyszczenia, jeśli mają tłuste lub przetłuszczające się włosy. Inne delikatne szampony oczyszczające lub "lowpoos" mogą również zawierać delikatne składniki oczyszczające, takie jak cocamidopropyl betaine i decyl poliglukoza, które pomagają delikatnie oczyścić włosy bez konieczności ich pozbywania się.

2. Rzuć grzebienie i szczotki.

Zamiast szczeciny i zębów, które ciągną, łamią i osłabiają włosy, Metoda Curly Girl mówi, aby porzucić szkodliwe grzebienie i szczotki i używać palców zamiast tego. Palcami możesz dokładnie wyczuć węzły i kontrolować, jak sobie radzisz ze swoimi włosami. Używanie palców pomaga również w masowaniu skóry głowy, aby wspomóc stymulację mieszków włosowych. Pracujesz również nad nawilżaniem włosów - szczególnie podczas stosowania zatwierdzonych produktów Curly Girl Method, takich jak odżywka.

3. Unikaj produktów, które nie rozpuszczają się w wodzie

Powodują one odkładanie się i mogą obciążać włosy, zwłaszcza kręcone, w dół. Produkty nierozpuszczalne w wodzie są również trudniejsze do umycia, dla tych, którzy chcą mieć ciasne, pełne loki, produkty te są nie do przyjęcia i nie są zalecane dla włosów kręconych lub falowanych.

4. Nie należy używać produktów zawierających silikony, substancje zapachowe i alkohol.

Produktów tych należy unikać w przypadku wszystkich rodzajów włosów. Składniki te usuwają z włosów naturalne olejki, mogą powodować podrażnienia w zależności od składu produktów i zapachu, a także mogą wysuszyć włosy. Podczas gdy łatwo jest zostać zwabionym przez kuszące zapachy lub być może produkty go zawsze używane bez patrzenia na jego listę składników, najlepiej jest rzucić te produkty z rutyny pielęgnacji włosów, aby utrzymać najzdrowsze loki.

5. Unikaj stylizacji termicznej.

Może się to wydawać trudne, zwłaszcza gdy chcesz szybko wysuszyć włosy lub oswoić je. Możesz zastosować dyfuzor na niskie temperatury i produkty termoochronne, ale najlepiej jest delikatnie umyć lub osuszyć kręcone włosy ręcznikiem z mikrofibry i wysuszyć je, aby zachować ich trwałość, elastyczność i siłę w lokach.

Metoda Curly Girl do mycia włosów

Etap 1: oczyszczenie

Podczas mycia należy używać opuszków palców, a nie paznokci, aby nałożyć odżywkę lub umyć je wspólnie. Można to robić 1-2 razy w tygodniu, w zależności od rodzaju paznokcia. Osoby z włosami falowanymi mogą w razie potrzeby raz w tygodniu użyć szamponu, a osoby z kręconymi włosami powinny raz w tygodniu używać odżywki i wody. W przypadku dziewcząt z kręconymi włosami, należy w razie potrzeby umyć mokre włosy pomiędzy kolejnymi myciami, które są odpowiednie dla Twoich włosów.

Krok 2: odżywka

Nałóż odżywkę i pokryj włosy odżywką, szeroki grzebień łagodny dla zębów może pomóc rozprowadzić produkt, jeśli jest stosowany oszczędnie, ale jak zawsze, palce są lepsze. W przypadku włosów falistych należy pamiętać o odżywianiu przed i po umyciu szamponem, a po około minucie spłukać odżywkę. W przypadku włosów kręconych, spłucz lub pozostaw w odżywce, w zależności od tego, jak suche są włosy lub jak dużo wilgoci potrzebujesz. W przypadku włosów kręconych, pozwól odżywce usiąść i owinąć włosy. Po bezpiecznym owinięciu (niezbyt ciasno) włosów, można użyć niskiej temperatury do uszczelnienia odżywki. Dokładnie spłucz włosy, aby uniknąć ich nagromadzenia.

Krok 3: wysuszyć i ułożyć włosy.

Czas odłożyć te ostre suszarki i wziąć ręcznik z mikrofibry. Zamiast rozgrzewać loki, po prostu pochyl się do przodu, pozwalając im się przewrócić (jeśli są wystarczająco długie), a jeśli nie, po prostu włóż loki do ręcznika i zacznij delikatnie drapać żel od końców w kierunku skóry głowy. Zrób to w sekcjach, zaczynając od karku, a kończąc na drapaniu górnej warstwy. Możesz użyć klipsa do włosów, aby rozdzielić je od siebie.

W przypadku włosów falowanych, możesz przypiąć loki, aby je zatrzymać, lub użyć dodatkowej techniki drapania. W przypadku włosów kręconych, puszcie włosy od spodu, aby nadać im większą objętość i uniknąć drapania lub spulchniania wierzchniej warstwy włosów, aby uniknąć zawrotów głowy. W przypadku włosów kręconych, umyj je i idź! Ta tekstura jest tak naturalnie utrzymywana, że można ją dowolnie układać po umyciu.

Musisz mieć produkty z serii Curly Girl Method.

1. Odżywka lub płukanka współbieżna

Odżywka oczyszczająca to Twój BFF w Metodzie Curly Girl. Znalezienie odżywki lub współmycia w celu oczyszczenia i odżywienia/ nawilżenia włosów pomaga utrzymać je w czystości bez konieczności ich ostrego usuwania.

Go-to co-wash i oczyszczające odżywki:

  • Go-to co-mash, który również pachnie przepysznie: Jak jestem Kokosowy CoWash Odżywka oczyszczająca Odżywka oczyszczająca, na którą możemy liczyć: Odżywka Ouidad Curl Immersion Low-Lather kokosowy oczyszczający Odżywka bezsiarczanowa Bezpieczny szampon, który jest również Curly Girl-zatwierdzone: Briogeo Be Gentle, Be Kind Green Tea Clarifying Shampoo

Stosuj produkty bogate w emolienty, takie jak masło shea, oliwa z oliwek, a także bogate w białka, takie jak pszenica, kiełki pszenicy czy soja. Emolienty pomagają nawilżać i wzmacniać włosy, podczas gdy proteiny pomagają odnawiać cebulki włosowe i zapobiegają ich łamaniu.

Produkty nawilżające z aminokwasami i aloesem są również świetne zwłaszcza w przypadku niektórych typów włosów kręconych lub kręconych, które są naturalnie po stronie suszarki.

2. Produkty nawilżające do włosów kręconych i zniszczonych

  • Z organicznymi składnikami możesz używać tego codziennie: Mielle Organics Nawilżające Mleczko do włosów Avocado 8-ounce Mleczko do włosów Dla włosów delikatnych, lśniących i nawilżonych: DevaCurl Melt Into Moisture Matcha Masło odżywcze DevaCurl Większa wilgotność, lepsze loki: Bask & Bloom Essentials Więcej wilgoci Krem do włosów

Żele do stylizacji z PVP lub PVP/VA nadają lokom sprężystość i zwiększają ich siłę. PVP jest rozpuszczalnym w wodzie polimerem i jest stosowany w wielu produktach jako spoiwo lub utrwalacz, pomagając utrzymać włosy na miejscu bez usztywnienia lub tak jak wiele dziewczyn z kręconymi włosami - chrupiące jak niektóre produkty.

3. Produkty do stylizacji włosów, które ożywią Twoje loki

  • Brzmi tak samo dobrze, jak działa: EDEN BodyWorks Kokosowa Galaretka Curling Shea Naturalna i pyszna dla Twoich włosów: Curly Pudding Shea, kokos i hibiskus panny Jessie łączą się w jedną całość, aby stworzyć najlepszą stylizację: Shea Moisture Coconut & Hibiscus Curl & Style Milk.

Czego każdy typ włosów może się nauczyć z Metody Curly Girl?

Metoda Curly Girl została stworzona z myślą o dziewczynach z włosami falowanymi do kręconych i sprężystych, ale podstawy tej rutyny pielęgnacyjnej można zastosować również do innych rodzajów włosów. W szczególności należy skupić się na szamponach i produktach bez siarczanów i alkoholu. Nacisk na nawilżenie jest również duży, aby utrzymać włosy zdrowe dla wszystkich rodzajów włosów. Niezależnie od tego, czy chodzi o olejki do włosów, maski czy inne ochronne i regenerujące produkty i metody, nadanie włosom dodatkowego nawilżenia pomaga wzmocnić włosy, a nawet poprawić ich połysk.

Napisane przez: Rosalyn Solomon

  • 26 listopada 2020