Jak podzielić na strefy salon fryzjerski?

/

Gdy odwiedzamy salony fryzjerskie, które cieszą się największą popularnością w danej okolicy, musimy docenić nie tylko kunszt zatrudnionych w nich stylistów, ale i samo wyposażenie przestrzeni zajmowanej przez fryzjerów. Dziś ciekawy wystrój wnętrza wydaje się mieć szczególnie duże znaczenie, jest bowiem czytelną informacją skierowaną do klientów zyskujących w ten sposób pewność, że będą mieli do czynienia z usługami na bardzo wysokim poziomie.

Oczywiście, efektywne i skuteczne wyposażenie salonu fryzjerskiego nie jest prostym zadaniem, nie oznacza to jednak, że nie można się z nim uporać. Jest to o wiele łatwiejsze, gdy możemy skorzystać z kilku wskazówek w istotny sposób ułatwiających zadanie, jakie przed nami staje.

Recepcja - pierwszy kontakt z klientem

Pierwszym krokiem wydaje się w tym kontekście dokonanie czytelnego podziału salonu na strefy. Ich wyodrębnienie jest dziś obowiązkiem, a tłumaczenie, że nasz salon uniemożliwia to ze względu na niewielką przestrzeń, nie znajduje już uzasadnienia. Jedną z najważniejszych stref wydaje się strefa recepcji, a więc ta, z którą klient ma do czynienia natychmiast po przekroczeniu progu salonu.  Jej obecność ułatwia obsługę klientów zwłaszcza, gdy w grę wchodzi ustalenie z nimi terminu wizyty oraz określenie, jaki ma być jej charakter.

Profesjonalny salon fryzjerski

Poczekalnia dla klientów

Najważniejszym elementem tej strefy jest lada recepcyjna z komputerem, miejsce ma dokumenty i kasą fiskalną. Kolejną ze stref, na które należy zwrócić uwagę jest strefa poczekalni. Często jest ona łączona ze strefą recepcyjną, to bowiem właśnie tu znajduje się miejsce dla klientów, którzy oczekują na swoją kolej. Nie brakuje tu zarówno wygodnych foteli, jak i kanapy, zawsze warto też pomyśleć o stoliku kawowym, na którym pojawi się prasa i katalogi fryzur do przejrzenia.

Myjnie fryzjerskie

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest strefa mycia z eleganckimi i funkcjonalnymi myjniami fryzjerskimi. Jeśli pomieszczenie na to pozwala, można pokusić się o zintegrowane z myjnią fotele z podnóżkami podnoszące komfort podczas tego zabiegu. Kluczową rolę odgrywa jednak strefa stanowisk fryzjerskich. Znajdują się w niej wygodne fotele fryzjerskie, szafki i pomocniki fryzjerskie. Warto zadbać o to, aby kolejne stanowiska nie znajdowały się zbyt blisko siebie, bo zmniejsza to komfort i utrudnia pracę. Ostatnią ze stref jest strefa socjalna przeznaczona dla pracowników.