Atrakcyjna poczekalnia w salonie fryzjerskim

/

Klienci, którzy pojawiają się w salonie fryzjerskim, często muszą przynajmniej chwilę poczekać na moment, w którym zostaną obsłużeni. Drobne opóźnienia nie są wcale zjawiskiem rzadkim, a sama konieczność chwilowego oczekiwania nie jest przez większość klientów odbierana jako szczególne utrudnienie.

Oczywiście, właściciel salonu fryzjerskiego powinien odpowiednio przygotować się na taką ewentualność, a kluczem do sukcesu wydaje się w tym kontekście przede wszystkim odpowiednie zaawansowanie poczekalni.

Komfortowe warunki w salonie fryzjerskim

O inwestycji w tę część salonu należy zresztą myśleć nawet nie spodziewając się tłumu klientów. Nie brakuje przecież zabiegów, które wykonuje się etapami, klient, nie będzie zaś oczekiwał na wyschnięcie farby na włosach na fotelu fryzjerskim, skoro można mu zaproponować pomieszczenie zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Jeśli przymierzamy się do dokonania tego rodzaju inwestycji musimy zadać sobie kilka pytań. Najważniejsze dotyczy tego, jaką funkcję ma do spełnienia poczekalnia i okazuje się, że odpowiedź na nie wcale nie jest oczywista.

Mamy do czynienia z przestrzenią stworzoną po to, aby klienci mogli oczekiwać na swoją kolej w komfortowych warunkach, nie powinniśmy jednak zapominać i o tym, że wiele osób pojawia się w salonie fryzjerskim nie tylko po to, aby zmienić fryzurę, ale i po to, aby się zrelaksować. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy zastanawiamy się nad kolorystyką strefy poczekalni.

Aranżacja salonu fryzjerskiego

Najlepiej unikać więc kolorów wyjątkowo krzykliwych, jeśli zaś uważamy, że odrobina ekstrawagancji przysłuży się naszemu lokalowi, powinniśmy zadbać o to, aby pojawiły się one tylko na jednej ze ścian. Dzięki temu przestrzeń będzie pobudzać i dodawać energii, a jednocześnie nie będzie dominować nad klientami.

Jaki kolor wybrać do poczekalni?

Warto zainteresować się przede wszystkim ciepłymi barwami, można też stawiać na kolor zielony, który jest powszechnie odbierany jako odprężający. Innym rozwiązaniem – konwencjonalnym, a jednak interesującym – jest połączenie czerni z bielą i czerwienią. Jest to praktyka często spotykana w salonach fryzjerskich między innymi dlatego, że klienci odbierają ją wyjątkowo dobrze.

Nie ma jednej stylistyki poczekalni, która zostałaby określona mianem idealnej, warto jednak pamiętać, że powinna być ona spójna ze stylem, w jakim utrzymane są inne części salonu. Przesadna różnorodność sprawia, że klient czuje się zagubiony, a to podnosi poziom jego niepokoju.