5 rodzajów męskiego strzyżenia, które powinieneś oferować w swoim salonie fryzjerskim

/

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Salony fryzjerskie
  3. 5 rodzajów męskiego wybielania, które powinieneś oferować w swoim ...

Jako specjaliści od urody i wizerunku musimy być świadomi wszystkich trendów, a ostatnio fryzury męskie zyskują na popularności i stają się jednym z najczęściej wybieranych przez klientów cięć. W tym artykule omówimy rodzaje strzyżeń męskich, które możesz zacząć oferować w swoim salonie fryzjerskim, a także potrzebne narzędzia i sposób ich wykonywania. Pamiętaj, że dla Twojej firmy najważniejsze jest wyprzedzanie trendów i aktualizowanie oferty usług, aby budować lojalność klientów i wyróżniać się na tle konkurencji.

Po pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, słowo fade pochodzi od angielskiego słowa fade i oznacza zanikanie. W tym sensie, ten typ strzyżenia polega na tym, że klientka ma krótsze włosy w dolnej lub bocznej części głowy, co sprawia wrażenie, że włosy są ścięte. W zależności od stopnia "wyblaknięcia" lub niedopasowania cięcia, otrzymuje ono inną nazwę.

W tym artykule przedstawiamy 5 rodzajów strzyżeń dla mężczyzn, przykłady i kilka zaleceń.

Niskie zanikanie, niskie zanikanie lub niskie zanikanie

Low Fade to jedna z najpopularniejszych fryzur męskich. Jest tak nazywany, ponieważ efekt blaknięcia zwykle nie sięga powyżej brwi i koncentruje się na dolnej części skóry głowy. Jest to doskonały wybór dla tych klientów, którzy są ciekawi tego stylu, ale jeszcze trochę się wahają. Ze względu na typ strzyżenia "fade" odstępy między odcieniami są dość cienkie, co sprawia, że jest ono idealne dla tych skromnych klientek, które chcą czegoś nowego, ale chcą wyglądać klasycznie. Istnieje również kilka rodzajów niskopiennych, ale ich zróżnicowanie zależy od potrzeb klienta.

Średnie zanikanie lub średnie zanikanie

W przeciwieństwie do low fade, ten rodzaj męskiej grzywki kończy się mniej więcej na wysokości skroni i ma różne stopnie wygięcia. Włosy znajdują się bardzo nisko i stopniowo, w miarę wzrostu, jest ich coraz więcej. Na czubku głowy znajdują się włosy średniej długości. Ta fryzura może być noszona z bardzo niskim gradientem na końcu lub z nieco większą ilością włosów, w zależności od upodobań klientki. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej stylowych fryzur dla mężczyzn .

Jest to dobra opcja dla klientek, które lubią nosić długie włosy, ale być może nie mają ich zbyt wiele, ponieważ jest to dobry sposób na ukrycie ich i zachowanie modnego wyglądu.

Wysokie zanikanie, wysokie zanikanie lub wysokie zanikanie

To strzyżenie polega na usunięciu najkrótszego poziomu włosów na czubku głowy. Innymi słowy, przedłużenie cięcia zanikającego na wysokość skroni. Ze względu na charakter cięcia, w przypadku męskiej fryzury high fade nie ma tak widocznego gradientu jak w przypadku fryzury medium fade, ale istnieje podział na krótkie włosy po bokach i na czubku głowy. Jest to bardzo popularna fryzura wśród osób o włosach falowanych, która nadaje im bardzo młodzieńczy wygląd.

Blaknięcie skóry

Zanikanie skóry jest rodzajem zaniku, który można łączyć z wysokim, średnim lub niskim zanikiem, w zależności od upodobań klienta. Jego unikalną cechą jest to, że na najniższym poziomie cięcie odbywa się tak blisko skóry, że wygląda to tak, jakby w ogóle nie było włosów, a więc strzyżenie odbywa się bezpośrednio na skórze głowy klienta.

Zanikanie kształtów

Ten styl jest jednym z najpopularniejszych w ostatnich latach, ponieważ korzystają z niego wielkie gwiazdy sportu. To strzyżenie polega na wykonaniu dowolnej męskiej grzywki, którą już pokazaliśmy, a następnie ozdobieniu jej strzyżeniem na żyletkę. Może to być linia prosta, a nawet niektóre profesjonalne kosmetyczki ośmielają się tworzyć zabawne kształty na strzyżeniach swoich klientek. Jest to idealny styl dla osób młodych i żądnych przygód, które nie boją się być w centrum uwagi.

Teraz, gdy znasz już rodzaje męskich fryzur i sposoby ich łączenia, możesz służyć klientom, którzy szukają modnej fryzury, która sprawi, że poczują się wyjątkowo. Pamiętaj, że możesz je łączyć w zależności od upodobań klienta, aby uzyskać pożądany efekt.

Narzędzia potrzebne do wykonania strzyżenia dla mężczyzn

Aby uzyskać męską fryzurę typu "fade", potrzebne są odpowiednie narzędzia i doświadczenie. Należy dysponować specjalistyczną maszynką do strzyżenia włosów, ale efekt blaknięcia można również uzyskać za pomocą profesjonalnych nożyczek. Z drugiej strony, niezbędne jest posiadanie w okolicy profesjonalnych fryzjerów. Ważne jest, aby mieć narzędzia niezbędne do wykonania idealnego cięcia.

Ważnym elementem udanego strzyżenia jest użycie odpowiednich narzędzi, aby uzyskać najlepszą męską fryzurę. Przede wszystkim potrzebna będzie maszynka do strzyżenia włosów, która pozwoli Ci ściąć wszystkie włosy i od tego momentu rozpocząć proces blaknięcia. Oprócz podstawowej maszynki do strzyżenia potrzebne będą różne grzebienie, które umożliwią strzyżenie bardziej wyrównanych włosów, dlatego zalecamy, aby mieć pod ręką grzebienie o numerach od 0 do 6, ponieważ są one najpopularniejsze do tego typu strzyżenia.

Z drugiej strony, należy upewnić się, że ma się pod ręką ostrze, ponieważ to narzędzie będzie pomocne w przypadku, gdy klientka chce zaniku skóry lub chce uzyskać jakiś rodzaj ozdoby w swoim cięciu. Ważne jest, aby ostrze było w dobrym stanie, co pozwoli uzyskać możliwie najbardziej precyzyjne i bliskie skórze cięcie.

Jak wykonać cięcie typu fade dla mężczyzn?

Na tym rysunku można wyraźnie zobaczyć, jakich narzędzi należy użyć, aby bezbłędnie wykonać męską fryzurę: od ostrza do uzyskania gradientu, przez kołnierz, po różne rodzaje grzebieni używanych do wyrównania poziomu włosów.

W tym konkretnym przypadku pokazujemy wysoki stopień zaniku i aż do skóry, jednak użycie narzędzi można zmodyfikować zgodnie z potrzebami klienta, biorąc pod uwagę, że niektóre poziomy będą musiały zostać zastąpione, aby uzyskać idealny styl. Najważniejszą rzeczą, o której zawsze należy pamiętać, jest świadome dostosowanie rodzaju grzebienia, który jest używany, aby uzyskać naturalny i udany efekt blaknięcia.

Każdy styl jest inny, ale po przeczytaniu tego artykułu na temat najlepszych typów strzyżeń dla mężczyzn powinieneś być przygotowany na perfekcyjne wykonanie każdego rodzaju strzyżenia. Przygotuj się więc i zacznij ćwiczyć, abyś mógł zająć się następnym klientem, który przyjdzie do Twojego salonu fryzjerskiego i zapyta o fryzury.

Powiązane artykuły:

  1. Wszystko, co musisz wiedzieć o Instagramie, aby przyciągnąć klientów do swojego salonu.
  2. Stwórz reklamę, która przyciągnie wielu klientów do Twojego salonu.
  3. Stwórz atrakcyjne broszury i poznaj przykłady najlepszych z nich.