Nazwy gabinetów stomatologicznych: jak wybrać właściwą nazwę

/

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Health
 3. Nazwy praktyk stomatologicznych: jak ...

Jeśli jesteś lekarzem dentystą i zamierzasz rozpocząć własną działalność, przed rozpoczęciem projektu musisz poświęcić czas i wykazać się pomysłowością, aby wymyślić odpowiednią nazwę dla swojego gabinetu stomatologicznego.

Wybór właściwej nazwy spośród wielu nazw gabinetów stomatologicznych sprawi, że tożsamość biznesowa nabierze odpowiedniej głębi, a Twoja osobista marka będzie wystarczająco silna. Dzięki temu klient będzie miał pewność, że wybiera Twoją placówkę, ponieważ ostatecznie, wybierając służbę zdrowia, każdy pacjent zdecyduje się na najbardziej trzeźwą i spójną opcję z dyscypliną, której potrzebuje.

W tym artykule przedstawimy kilka podstawowych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze nazwy dla gabinetu stomatologicznego.

Dlaczego warto wybrać dobrą nazwę dla swojego gabinetu stomatologicznego?

Pierwszym powodem, który warto rozważyć, jest fakt, że dobra nazwa dla gabinetu stomatologicznego nada mu tożsamość, a właściwa tożsamość korporacyjna to pierwszy krok do sukcesu. Nie należy zapominać o tym, że przychodnia musi spełniać trzy podstawowe warunki:

 • Przestrzeganie zasad świadczenia usług i etycznego zaangażowania w sprawy zdrowia.

 • Funkcjonowanie jako efektywna, generująca dochody i samowystarczalna korporacja.

 • Sukces firmy zaczyna się od jej nazwy.

Tak jak w przypadku każdej marki, dobre nazwy gabinetów stomatologicznych tworzą szczególną więź z pacjentami. A utożsamienie się użytkownika z marką stworzy więź między Twoją praktyką a pacjentem.

Dobra nazwa dla Twojej praktyki stomatologicznej pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji, ułatwi przyszłym pacjentom jej odnalezienie, a także sprawi, że Twoje usługi będą prezentowane w wyjątkowy i profesjonalny sposób.

Jak znaleźć idealną nazwę dla swojego gabinetu stomatologicznego?

Nie wystarczy po prostu otworzyć gabinetu i nazwać go swoim imieniem, jak ma to miejsce w przypadku większości lekarzy dentystów. Umieszczenie nazwiska i adresu w katalogu może przyciągnąć kilku pacjentów, ale to nie wystarczy, aby w pełni wykorzystać potencjał praktyki i swoje umiejętności.

Dobra nazwa nie tylko przyciągnie pacjentów do Twojej praktyki, ale sprawi, że zapamiętają oni Twoje usługi, opiekę i lokalizację, a co najważniejsze, dobra nazwa sprawi, że łatwiej będzie Cię polecić .

Wybór nazwy dla gabinetu stomatologicznego nie musi być skomplikowany, wystarczy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, które ułatwią wybór. Poniżej przedstawiono niektóre z zaleceń, które mogą być przydatne i fundamentalne:

 • Wybierz krótkie imię: To zawsze jest bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ krótkie imię o wiele lepiej zapada w pamięć niż imię zawierające zbyt wiele słów. Dobra nazwa dla gabinetu stomatologicznego powinna składać się z jednego słowa lub maksymalnie z kombinacji trzech słów.

 • Chociaż wspomnieliśmy już, że imię nie jest odpowiednie dla Twojej praktyki, włączenie akronimu Twojego imienia jako części powyższej opcji może dać bardzo interesujący rezultat. Dodaj jeden lub dwa inicjały swojego imienia do wybranego imienia, a uzyskasz dobre wyniki. W ten sposób jeszcze bardziej spersonalizujesz swoją markę.

 • Jak widać, można również używać innych języków. Zależy to od regionu lub kraju, w którym się znajdujesz. Jednak jednym z najbardziej popularnych i powszechnie używanych języków jest angielski. Jest to zawsze dobra opcja, jeśli chcesz dodać swojej marce trochę międzynarodowej ekscentryczności. Pamiętaj, że słowa, których używasz, powinny być łatwe do wymówienia i zapisania, aby ułatwić ich zapamiętanie.

 • Ponieważ jest to dziedzina zdrowia, nazwa, którą wybierzesz, powinna bezpośrednio nawiązywać do wykonywanego zawodu. Dodatkową zaletą tej propozycji jest możliwość dodania do nazwy gabinetu stomatologicznego nazwy dzielnicy, miasta lub ulicy, w której prowadzony jest gabinet.

Niezależnie od wybranej opcji należy zawsze pamiętać, że nazwa jest być może najważniejszym ogniwem w firmie, zaraz po metodzie pracy i możliwościach zawodowych. Należy pamiętać , że powinna to być nazwa komercyjna, łatwa do zapamiętania, ale przede wszystkim przyciągająca wzrok.

Powiązane artykuły:

 1. Wszystko, co musisz wiedzieć o instagramie, aby przyciągnąć klientów do swojego salonu kosmetycznego.
 2. Stwórz reklamę, która przyciągnie do Twojego salonu wielu klientów.
 3. Stwórz atrakcyjne broszury i poznaj przykłady najlepszych z nich.