Najważniejsze strefy w salonie fryzjerskim

/

Gdy przystępujemy do projektowania wnętrza w salonie fryzjerskim musimy mieć świadomość tego, że czeka nas zadanie wymagające od nas nie tylko otwartości umysłu, ale i dostrzegania tych kwestii, które pozornie wydają się dość nieistotne. Pewne utrudnienie stanowi również to, że mamy do czynienia z przestrzenią publiczną, wnętrze powinno być więc tak zaprojektowane, aby odpowiadało klientom oraz ich gustom.

Oczywiście, nie możemy przygotowywać salonu bez planu, jeśli zaś ten ma być możliwy do zrealizowania, pierwszym krokiem, na jaki powinniśmy się zdecydować jest zbadanie okolicy, w jakiej znajduje się nasz salon. Bardzo często determinuje ona to, kim będą klienci korzystający z oferty salonu, a także, jakie będą ich oczekiwania. Jeśli wiemy, czego się spodziewać, możemy z większą łatwością przystąpić do planowania salonu.

barber by Ayala

Lokalizacja

Lokalizacja salonu potrafi podpowiedzieć nam również, jakie rozwiązania należy zastosować. Przedstawia również określone możliwości aranżacyjne. Oczywiście, nie jest jedyną kwestią, którą należy przeanalizować. Bez względu na to, jak dużą przestrzenią dysponujemy, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że podział na strefy to dziś coś oczywistego w odniesieniu do salonów, w których świadczone są usługi fryzjerskie. Oczywiście, strefy mogą płynnie przechodzić jedna w drugą, żadna nie powinno zostać jednak przez nas pominięta.

Prestiżowy salon fryzjerski

Recepcja i poczekalnia

Pierwszą z nich niech będzie strefa poczekalni, w której klientki zyskają szansę na zrelaksowanie się siadając w wygodnym fotelu lub na ekskluzywnej kanapie. Warto postawić w niej stolik kawowy i umieścić na niej popularną prasę kobiecą, dla niejednej klientki wizyta u fryzjera jest bowiem rzadką chwilą, w której może ona myśleć jedynie o rzeczach przyjemnych i niezobowiązujących. Kolejną strefą jest strefa recepcyjna przeznaczona do tego, aby odbierać telefony i umawiać się z kolejnymi klientami.

Strefa komfortu

Tuż za recepcją dobrze jest zainstalować zamykaną na klucz szafkę tak, aby klientka mogła bez obaw pozostawić swoją torebkę. Strefa stanowisk fryzjerskich wyposażona w lustro wydaje się czymś oczywistym, wydaje się jednak, że nie mniej istotna, a jednocześnie często ignorowana jest strefa WC. Wygoda samych fryzjerów wymaga również stworzenia strefy, w której odbywa się mycie oraz przygotowywanie do zabiegów. Najlepiej, jeśli jest ona osłonięta, choć nie musi być ona wcale osobnym pomieszczeniem.