5 błędów, których należy unikać jako fryzjer

/

Fryzjerstwo to zdecydowanie niełatwa praca. Ze względu na wymaganą precyzję i dokładność, bałagan nawet o cal może zrujnować wygląd Twojego klienta. To właśnie dlatego ten zawód jest powszechnie doceniany i trudny do opanowania.

Istnieje kilka cech, które sprawiają, że fryzjer jest najlepszy w mieście, takich jak dokładna doskonałość, mistrzowskie wykończenie oraz zrozumienie i działanie zgodnie z dokładnymi preferencjami klienta i rodzajem włosów. Istnieje jednak kilka błędów, które popełniają nawet najlepsi z nich, co może łatwo zrujnować im gotowy produkt o cal.

Oto 5 najczęstszych błędów popełnianych przez fryzjerów, o których należy pamiętać, aby ich uniknąć.

#1 Nożyce przerzedzające:

Częstym błędem popełnianym przez fryzjerów jest używanie nożyc do przerzedzania, nawet jeśli jest to ironia. Właściwym sposobem użycia nożyc do przerzedzania jest użycie ich do teksturowania i rozpraszania, co oznacza, że trzeba trzymać je z dala od korzeni klienta i używać ich na końcach.

#2 grzebienie:

Kolejną rzeczą do zapamiętania jest zaprzestanie używania zwykłych grzebieni, aby włosy Twojej klientki leżały płasko pod osłoną klipsownicy, gdyż tylko one utrudnią Ci pracę. Płaska szczotka jest o wiele lepszym rozwiązaniem, ponieważ skutecznie tworzy napięcie wraz z gęstością swojego włosia, zamiast wpychać kanały we włosy klientki jak grzebień.

#3 Kierunek wzrostu włosów:

Jednym z najistotniejszych elementów przycinania włosów jest dokładna obserwacja włosów Twojej klientki i ustalenie kierunku ich porostu. W przypadku włosów kręconych, znalezienie kierunku porostu może być nieco trudne, ale jest to nadal możliwe i konieczne, ponieważ kierunek ten będzie widoczny, jeżeli podcinasz włosy naprawdę nisko.

#4 Włosy Afro:

Ważne jest, aby zrozumieć, że cięcie włosów afro jest zupełnie inne niż cięcie każdego innego rodzaju włosów. Tylko dlatego, że włosy afro są grubsze i mocniejsze od reszty, nie oznacza, że można być ostrożnym na ich włosach. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, aby nie ciąć włosów zbyt blisko skóry, ponieważ kręcone włosy są o wiele bardziej podatne na wrastanie włosów.

#5 rada:

Najlepszym sposobem, aby Twoi klienci opuścili sklep z uczuciem miliona dolarów, jest przeanalizowanie ich rodzaju i kondycji włosów i udzielenie im porad zgodnie z nimi. Zachowanie ciszy i powstrzymanie się przed drobnymi rozmowami i komentarzami z klientem tylko go zniechęci.

Jeśli jesteś ambitnym fryzjerem, najlepiej jest unikać tych 5 błędów i pamiętać o tych prostych wskazówkach, aby w mgnieniu oka być na szczycie swojej gry.