Czym jest kabina spa i czym różni się od salonu kosmetycznego?

/

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Estetyka
 3. Czym jest kabina spa i ...

Kabiny spa to małe siostry uzdrowisk. Aby pomóc Ci je lepiej zrozumieć, w tym artykule wyjaśnimy różnicę między kliniką urody, kabiną spa i spa, a także sprzęt, który powinieneś zawrzeć w ich wnętrzu i jak możesz przekształcić je w luksusową przestrzeń.

Co to jest kabina spa?

Kabiny SPA to pomieszczenia, w których wykonywane są proste zabiegi estetyczne lub relaksacyjne. Mogą one oferować niektóre z usług, które oferują uzdrowiska, ale bez basenu.

Na ogół nie świadczą one żadnych zabiegów z udziałem wody, często nie mają też sauny czy łaźni parowej. W kabinach spa koncentrujemy się na bardziej użytkowych i ograniczonych czasowo zabiegach, a wiele osób rezerwuje pojedyncze zabiegi kosmetyczne lub terapie na ciało, które są wykonywane w ciągu jednej lub kilku godzin.

Klinika estetyczna to obiekt o wielkości pozwalającej na umieszczenie kilku kabin spa, w których wykonywane są różne zabiegi.

Uzdrowisko tradycyjnie jest na bazie wody. Niektórzy uważają, że słowo "spa" tak naprawdę pochodzi z łaciny i oznacza "sanitas per aqua" lub "zdrowie przez wodę". Inni uważają, że spa pochodzi od nazwy belgijskiej miejscowości uzdrowiskowej. Tutaj widać różnicę między tymi trzema pojęciami.

Chociaż istnieje wiele usług, które może zaoferować spa lub klinika urody, Międzynarodowe Stowarzyszenie Spa uważa, że biznes można nazwać spa, o ile oferuje co najmniej dwie z następujących usług: masaż, pielęgnację skóry lub zabiegi na ciało.

Rodzaje usług oferowanych w kabinie spa

Usługi oferowane w większości klinik urody i kabin spa dzielą się na trzy kategorie: pielęgnacja skóry i ciała, depilacja woskiem oraz makijaż.

Pielęgnacja skóry i ciała

Zabiegi na twarz obejmujące oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie lub specjalne urządzenia, takie jak terapia światłem LED lub radiofrekwencja.

 1. Złuszczanie ciała, w tym stosowanie peelingów solnych, pasty do ciała, peelingów enzymatycznych oraz masek na ciało, takich jak błoto czy parafina.

 2. Różne style masażu całego ciała, masażu twarzy oraz masażu dłoni lub stóp.

 3. Okłady i kompresy stosowane w celu zwalczania cellulitu i zmniejszenia retencji wody.

 4. Opalanie ciała, w tym samoopalacze i łóżka do opalania.

Usługi usuwania włosów

Depilacja woskiem, laserem lub elektrolizą (twarz, nogi, ręce, bikini, plecy i pachy).

Usługi w zakresie makijażu

 1. Zastosowanie kosmetyczne
 2. Analiza kolorystyczna
 3. Przyciemnianie rzęs i brwi
 4. Przedłużanie rzęs
 5. Piercing

7 Wskazówek, które zmienią Twoją kabinę spa w luksusową przestrzeń

Udany salon kosmetyczny to taki, który zwraca uwagę na szczegóły, zwłaszcza te, które zauważą Twoi klienci. Wymaga to zwrócenia uwagi na każdy touch point, z którym klient spotka się podczas interakcji w wewnętrznych przestrzeniach Twojej firmy. Oto kilka pomysłów, które pozwolą Ci zacząć.

Pomyśl o przestrzeni

Ważne jest, abyś znalazł przestronny budynek lub biuro, w którym będziesz mógł pomieścić wszystkie posiadane urządzenia:

  1. Cały sprzęt, który posiadasz.
  2. Obszar recepcji
  3. Poczekalnia
  4. Miejsce przechowywania
  5. Łazienki ( toaleta, umywalka i prysznic)

Pomyśl także o dojeździe do swojej firmy, miejscach parkingowych i otoczeniu. Nikt nie chce być przerwany w relaksującej sesji masażu przez dźwięk motocykli ryczących w dół ruchliwej drogi lub autostrady.

Zapewnić szafki

Jeśli na przykład Twój gabinet lub klinika urody znajduje się w mieście, w którym klienci przez kilka miesięcy w roku będą nosić zimowe płaszcze, to ma sens upewnienie się, że szafki są wystarczająco duże, aby wygodnie i bezpiecznie pomieścić ich rzeczy.

Wyciszenie kabiny

Klienci są mniej skłonni do relaksu, jeśli z łatwością słyszą czyjąś rozmowę lub odgłosy osób idących korytarzem.

Zainwestuj w dobry sprzęt

Trzeba będzie zważyć koszt sprzętu potrzebnego do wykonania danego zabiegu z potencjalnymi zyskami.

Niektóre usługi, takie jak hydroterapia czy sauna, mogą wymagać znacznych inwestycji, zwłaszcza jeśli trzeba zmodernizować infrastrukturę (np. zainstalować piony wodno-kanalizacyjne i elektryczne), a także koszt samego sprzętu.

Mając to na uwadze, możesz zdecydować się na ograniczenie początkowych usług, które oferujesz, dopóki Twoja firma nie osiągnie określonego progu klientów, przepływu gotówki i oszczędności niezbędnych do tego, aby dodatkowe inwestycje były opłacalne.

Ustaw odpowiedni nastrój za pomocą oświetlenia i muzyki

Miękkie, rozproszone oświetlenie górne sprawdza się na początku lub na końcu sesji; jednak podczas zabiegu, takiego jak masaż lub okłady, miękkie oświetlenie w innym miejscu może stworzyć atmosferę relaksu i spokoju.

Tam, gdzie pozwala na to budynek, duże okna wpuszczające naturalne światło są zawsze dobrym pomysłem.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić ten relaksujący efekt, wyposażcie swoje kabiny we własne systemy dźwiękowe, aby w tle grała delikatna muzyka.

Uwieść ich zapachem

Świece zapachowe pełnią podwójną funkcję: zapachową i dekoracyjną.

Świece są znane ze swoich uspokajających i leczniczych właściwości i są często używane przez masażystów do tworzenia kojącej atmosfery w ich pokojach terapeutycznych. Prosty akt zapalania świecy, jej piękne migotanie i miękki blask, który tworzy, pomaga uspokoić umysł.

Świece do aromaterapii pomagają się zrelaksować, poczuć spokój, dodać energii i zwiększyć produktywność. Świece lawendowe pomagają uspokoić umysł i odstresować się. Świece eukaliptusowe działają energetyzująco i poprawiają koncentrację. Świece o zapachu cytryny są również energetyzujące i mogą pomóc w poprawieniu objawów lęku i depresji.

Umieść je w różnych miejscach swojej kliniki urody i oczywiście w kabinach spa.

Zaproponuj swoim klientom specjalne mieszanki herbat

Serwowanie herbaty staje się czymś w rodzaju banału w niszowej branży spa i klinik urody. Dlatego spraw, aby Twoja firma wyróżniała się nieszablonowym podejściem nawet do czegoś tak pospolitego jak herbata.

Bądź jednym z niewielu, którzy zaoferują coś innego: energetyzujące i ekstrawaganckie mieszanki herbat.

Jedno ze słynnych spa oferuje swoim klientom mieszankę herbat, która zawiera kurkumę, rabarbar, cynamon, imbir i czerwoną paprykę - ośmielisz się spróbować i czy może być bardziej powitalny gest niż filiżanka wykwintnej herbaty? Oczywiście poza uśmiechem uprzejmej i pomocnej obsługi.

Aby odnieść sukces w swojej kabinie spa, musisz zwracać uwagę na szczegóły, czy jest to oferowanie bardzo ekskluzywnej i pysznej filiżanki herbaty swojemu klientowi, czy też pozbycie się przez niego całego stresu nagromadzonego w ciągu tygodnia, przy muzyce tybetańskich mis śpiewających, które ustawiłeś, ideą, którą musisz mieć w głowie jest to, że klient wychodzi zadowolony i że poprzez stworzenie niezapomnianych doświadczeń będzie chciał wrócić ponownie i ponownie do swojej kliniki estetycznej.

Obrazy luksusowych kabin spa

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć kabin spa możesz przejść do naszej tablicy na Pinterest z wieloma zdjęciami.

Powiązane artykuły:

1) Praktyczny poradnik jak otworzyć swój salon kosmetyczny

2. śledzenie klientów, klucz do uczynienia twojego salonu piękności znanym

3. 5 wskazówek, jak udekorować swój salon kosmetyczny