Jak zaaranżować salon fryzjerski?

/

Na sukces salonu fryzjerskiego wpływa wiele czynników. Nie da się ukryć, że kluczowe znaczenie ma w tym kontekście doświadczenie zatrudnionych w nim pracowników, nie mniej istotne wydaje się jednak również jego wyposażenie. Podnosi ono prestiż salonu, a jednocześnie przyczynia się do tego, że przebywanie w nim jest przyjemniejsze nie tylko dla klienta, ale również dla pracownika, który wywiązuje się ze swoich obowiązków w komfortowych warunkach.

Oczywiście, o dobrym projekcie wnętrza należy pomyśleć jeszcze przed otwarciem salonu. Inspiracji najlepiej szukać w miejscach, o których wiadomo, że już odniosły sukces, dobrym pomysłem może się więc okazać wycieczka po okolicy, która zaprowadzi nas do salonów obleganych przez klientów.

Położenie salonu

Nie zaszkodzi również przyjrzeć się okolicy, w jakiej znajduje się nasz salon. Bardzo często to ono decyduje o tym, czy klient w ogóle zainteresuje się salonem, kluczowe znaczenie potrafi mieć więc już choćby decyzja o tym, czy lepiej się wyróżniać, czy też wtopić się w tło. Jeśli w okolicy dominują ludzie młodzi, dobrym pomysłem będzie postawienie na nowoczesność.

Jeśli zaś zdecydowana większość klientów to rodzice małych dzieci, kącik dziecięcy w rogu salonu z pewnością przyciągnie osoby odbierające maluchy z pobliskiego przedszkola. Nie inaczej powinniśmy postąpić w przypadku kolorystyki, jeśli więc w otoczeniu naszego salonu dominują szarości, kolorowa fasada z pewnością okaże się znakomitym rozwiązaniem.

Własny salon fryzjerski

Atrakcyjna lokalizacja

Nie można też zapominać o tym, aby wykorzystać potencjał otoczenia, w jakim znajduje się salon. Jeśli znajduje się on w centrum osiedla, dobrze jest postawić na naturalne oświetlenie i ciepłe barwy. Jeśli zdecydowaliśmy się zaś na wynajęcie miejsca w galerii handlowej, postawmy na nietuzinkową wystawę wiedząc, że jest to skuteczny sposób na skupienie uwagi zmęczonych zakupami klientów. Oczywiście, dobry projekt salonu nie powinien uwzględniać jedynie jego fasady.

Stylowe wnętrze

Liczy się również wnętrze, warto przy tym dążyć do możliwie jak najlepszego wyeksponowania tego, co jest trzonem przygotowanej przez nas oferty. Jeśli chcemy, aby klienci widzieli kosmetyki fryzjerskie, których używamy, powinny się one odznaczać maksymalnie wysoką jakością i rozpoznawalnością. Sam salon najlepiej jest podzielić na strefy pamiętając o tym, że podział ten ma rzeczywiste, a nie jedynie umowne znaczenie. Przy wejściu musi znajdować się zatem poczekalnia z wygodną kanapą lub fotelami oraz stolikiem kawowym, przy którym szybko minie czas nawet podczas dłuższego oczekiwania.