Zielony szampon: najlepszy sposób na włosy dla brunetek

/

Jeśli fioletowe szampony są świętym Graalem dla blondynek, to dla brunetek musi nim być zielony szampon! Koncepcja dodawania zielonego szamponu do swojej rutyny pielęgnacyjnej stała się ostatnio bardzo popularna, a my chcemy pomóc Ci odkryć, w jaki sposób jest on tworzony i ukierunkowany na pielęgnację włosów brunetek.

Dostrzegając lukę w dostępności produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów brązowych, z przyjemnością zagłębimy się we wszystkie dobre rzeczy, które zielony szampon może dla Ciebie zrobić. Dodanie zielonego szamponu do swojej rutyny pielęgnacyjnej sprawi, że Twoje i tak już piękne brązowe włosy nabiorą świeżości i blasku. Jeśli jesteś brunetką, wiesz, że znalezienie szamponu nie jest trudnym zadaniem, ale rezultaty stosowania podstawowego szamponu były, no wiesz, podstawowe.

Używanie szamponu przeznaczonego do Twojego koloru i rodzaju włosów wykracza poza funkcję oczyszczającą szamponu. Zadba o Twój kolor i ochroni go, ale przede wszystkim sprawi, że Twoje włosy będą wyglądać i czuć się jak żywe.

Czym jest zielony szampon?

Zielony szampon, podobnie jak niebieski i fioletowy, odnosi się do koloru produktu i jego zdolności neutralizujących. Możesz myśleć o tym szamponie jako o korektorze koloru dla Twoich włosów. Podobnie jak w makijażu, użyłbyś zielonego korektora koloru na wszelkie czerwone blizny po trądziku, pomarańczowy na niebieskie plamy skóry itp. Zielony szampon neutralizuje niepożądane czerwone tony w ciemnobrązowych włosach.

Dlaczego warto używać zielonego szamponu?

Wszystko polega na neutralizacji, kochanie! Tak jak fiolet neutralizuje żółty (dlatego fioletowy szampon jest niezbędny w pielęgnacji włosów blond), a niebieski neutralizuje pomarańczowy, tak zielony szampon neutralizuje czerwone tony we włosach brunetek; neutralizuje wszystkie czerwone tony, które sprawiają, że włosy wyglądają bardziej ogniście niż powinny. Aby to zrozumieć, zapoznaj się z poniższą tabelą kolorów; kolory sąsiadujące ze sobą są komplementarne. Zielony szampon zapewnia neutralność i redukuje niepożądane podteksty na włosach.

Te niepożądane czerwone podteksty mogą być wynikiem ciągłej stylizacji na ciepło, narażenia na twardą wodę lub ostre promienie słoneczne, a także gdy Twoje włosy naturalnie się rozjaśniają i odsłaniają podstawowy pigment.

Konsekwentne mycie włosów zielonym szamponem lub dodanie zielonej maski do swojej rutyny pielęgnacyjnej raz lub dwa razy w tygodniu może pomóc przywrócić piękny naturalny brunetkowy odcień Twoich włosów, oszczędzając Ci wielu wizyt w salonie fryzjerskim.

Kto może używać zielonego szamponu?

Bycie brunetką obejmuje szeroką gamę odcieni, od głębokich, ciepłych tonów po jaśniejsze włosy z niebieskim podtekstem. Aby upewnić się, że zielony szampon jest odpowiedni dla Twojego typu kolorystycznego włosów, konieczne jest przeanalizowanie, jaki odcień brązu mają Twoje włosy.

Zielone szampony najlepiej sprawdzą się w przypadku brunetek o głębszych odcieniach. Jeżeli masz jaśniejsze brązowe włosy, lepiej jest użyć niebieskiego szamponu, ponieważ redukuje on mosiężne/pomarańczowe tony. Czerwone podteksty występują w głębszych odcieniach brązu, dlatego zielony szampon jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli Twoje włosy mieszczą się w średnich i głębokich odcieniach brązu.

Kiedy powinnaś używać zielonego szamponu?

Jeżeli niedawno przefarbowałaś włosy na brąz (widzimy Cię, Cara Delevingne!) i cieszysz się życiem brunetki lub masz naturalnie brązowe włosy, gorąco polecamy Ci mycie włosów zielonym szamponem, aby w pełni wykorzystać ich kolor.

Teraz, gdy mamy już tego towarzysza tonowania koloru, ważne jest, aby wiedzieć, jak go prawidłowo używać. George Papanikolas, stylista fryzur Matrix, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak prawidłowo stosować zielony szampon, kiedy go używać i czego unikać. Oto kilka z jego wskazówek:

  • Noś rękawiczki, aby zapobiec plamom na rękach. NIE używaj zielonego szamponu, jeśli masz blond włosy, jasnobrązowe włosy lub jasne pasemka. Zielony szampon, odżywka i maski do włosów są przeznaczone specjalnie dla ciemnobrązowych włosów.

Zatwierdzone przez gwiazdy fryzjerstwa

Skontaktowaliśmy się z fryzjerem gwiazd, Anthonym Perezem, stylistą fryzur naszej ulubionej senority, Camili Cabello i zapytaliśmy go o jego zdanie na temat tego nowego produktu, który wydaje się być na czasie. Oto co miał do powiedzenia na temat stosowania zielonego szamponu na włosach brunetki.

Czy próbowałaś już zielonego szamponu? Czy to działa?

Ja osobiście użyłem go tylko kilka razy u jednej z moich klientek brunetek i mogę powiedzieć, że robi subtelną różnicę.

Jak zielony szampon wpływa na kolor włosów brunetek?

Zieleń jest przeciwieństwem czerwieni na kole kolorów. A jak wiadomo, większość odcieni brunetek znajduje się w czerwonej części koła kolorów, dlatego też zielone tony w szamponie będą przeciwdziałać czerwieni! Wszystkie włosy stają się czerwone, gdy kolor zaczyna blaknąć, więc stosując zielony szampon, uzyskasz bardziej neutralny brąz zamiast ciepłego brązu.

Czy masz jakieś ulubione marki?

Marką, której używam jest Matrix Dark Envy.

Zielony szampon - rekomendacje

Choć rynek wciąż nadrabia zaległości w dziedzinie pielęgnacji włosów brunetek, kilka marek wypuściło na rynek produkty, które cieszą się znakomitymi opiniami. Jeśli planujesz wkrótce wskoczyć na pokład zielonego szamponu, polecamy Ci poniższą kolekcję Matrix do odkładania koloru.

Świat pielęgnacji włosów stale się rozwija, zawsze dostosowuje się do nowych trendów, edukuje nas i pokazuje jak prawidłowo dbać o włosy. Uwielbiamy to, że istnieją produkty specjalnie zaprojektowane dla każdego rodzaju i koloru włosów, a świat nie jest uniwersalny. Zielony szampon może zrobić tak wiele dla Twoich pięknych, brunetkowych włosów, jeśli jest prawidłowo stosowany. Jest to idealny sposób na ożywienie Twoich włosów i przywrócenie życia Twojemu kolorowi w domu. Nie ma nic lepszego niż to, prawda? Jeśli sama jesteś brunetką lub znasz kogoś takiego, nie zapomnij podzielić się z nami wszystkimi informacjami, których się dzisiaj nauczyłaś!