25 fryzur z gumką dla nowoczesnej dziewczyny w stylu lat 90.

/

Strony internetowe, magazyny, listy trendów - wszystkie one mówią, że gumka do włosów powróciła, ale czy kiedykolwiek odeszła?

Wybiegi na wielu tygodniach mody, sesje zdjęciowe couture, modelki, influencerzy, a nawet aktorzy, tacy jak Jason Momoa - powrót gumki do włosów do dzisiejszego świata opętanego trendami to strzał w dziesiątkę.

Dla tych z nas, które nosiły je jako małe dziewczynki, teraz możemy je nosić jako dorosłe kobiety i mamy do wyboru więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej. Od satyny po sztruks, cekiny i szale, gumki są tak wszechstronne, jak i funkcjonalne. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do kolejnego spotkania Zoom (lub jesteś w trakcie spotkania Zoom), wybiegasz po zakupy, czy spotykasz się z przyjaciółką na brunch, gumka pomoże Ci łatwo ułożyć włosy, a kiedy jej nie potrzebujesz, będzie świetnym uzupełnieniem Twojego nadgarstka.

Gumki do włosów powodują również o wiele mniej uszkodzeń włosów niż zwykłe opaski. Ponieważ są one wykonane z tkaniny, mniej ciągną i zaczepiają się o pasma włosów - dlatego też wiele kobiet uważa je za wygodniejsze.

Z pomocą gumki możesz stworzyć nie tylko wysokiego kucyka czy kok - są to jednak najlepsze i najbardziej popularne stylizacje. Zanim jednak przedstawimy 25 najlepszych propozycji fryzur z gumką, kilka słów o samej gumce.

Kto w ogóle wymyślił gumki do włosów?

Romy Revson, piosenkarka i pianistka, jest uznawana za wynalazczynię pierwszej gumki do włosów w 1986 roku. Revson szukała alternatywnej gumki do włosów z tkaniny, która utrzymałaby jej włosy zaczesane do tyłu bez plastikowych lub metalowych elementów, które uszkadzały jej włosy. Revson często występowała w klubach i potrzebowała dobrej ozdoby do włosów, która pozwoliłaby jej utrzymać włosy z dala od twarzy podczas śpiewania swoich utworów.

Mówi się, że Revson zainspirowała się elastycznym paskiem w talii spodni i ręcznie wykonała pierwszy prototyp gumki do włosów - w kolorze czarnym i złotym. Revson opatentowała projekt w 1987 roku, a następnie sprzedała go marce scünci, która wprowadziła gumkę do włosów na rynek.

Oryginalny prototyp Revson i jej maszyna do szycia znajdują się w Smithsonian. Wraz z inną słynną gumką do włosów - taką, która dotarła tam, gdzie nie dotarło jeszcze żadne inne akcesorium - w kosmos. Pilot wahadłowca kosmicznego, astronautka płk Pamela Melroy, podarowała muzeum swoją niebieską gumkę w 2004 roku, po tym jak nosiła ją podczas misji w 2000 i 2002 roku.

Był to jeden mały krok dla stylu i jeden wielki skok dla włosów, ale gdzie jeszcze znajdzie się gumka do włosów? Możliwości są nieskończone. Przedstawiamy listę 25 fryzur z gumką, które z łatwością wykonasz.

ZESTAWY GUMEK DO WŁOSÓW

Fryzury z gumką dla współczesnej dziewczyny w stylu lat 90-tych

1. Kucyk z gumką

Fryzura z gumką, czyli wysoki kucyk to połączenie retro i nowoczesności w jednym. Z łatwością stworzysz tę fryzurę z kucykiem w nieładzie, nadając jej swobodny wygląd lub ubierając odpowiedni strój. Aby uzyskać bardziej biurowy wygląd kucyka z gumką, przeczesz i wygładź włosy w gumce, aby uzyskać czystszy, gładszy wygląd, idealny na 9 do 5.

2. Półkucyk

Kolejna fryzura w stylu retro i kolejna idealna fryzura z gumką. Półkucyk, podobnie jak pełny kucyk, może być noszony wysoko i ciasno lub niechlujnie i luźno. Fryzura ta jest również idealna do przedłużania włosów, aby zwiększyć ich długość i objętość. To, co jest najlepsze w gumkach do włosów, to fakt, że sprawdzają się one zarówno w przypadku długich, jak i krótkich włosów i w przeciwieństwie do innych spinek, nie muszą być wiązane kilka razy lub mocno, aby nadać fryzurze ostateczny kształt.

3. Wysoki kucyk i warkocz - skręcenie typowego kucyka. Zwiąż włosy wysoko i ulizaj je gładko pianką lub produktem do stylizacji, np. żelem. Zabezpiecz kucyk gumką i zapleć warkocz. Warkocz może opadać z tyłu lub z boku głowy, tworząc nowy, zabawny look, który odmieni wygląd wysokiego kucyka.

4. Górny kok

Idealny na spotkania, na sprawunki lub na treningi, koczek z gumką jest kolejnym ulubionym pomysłem. Zabezpiecz ciasny lub niechlujny kok gumką do włosów (lub dwiema), a dla uzyskania prawdziwie retro wyglądu, pozostaw kilka luźnych kosmyków włosów z przodu.

5. Kucyk z boku z warkoczem

Łatwa stylizacja, która świetnie nadaje się na okres między myciem włosów. Lekko odgarnij włosy na bok i zapleć luźny warkocz, upnij go ulubioną gumką.

6. Warkocze z gumki

Po co używać jednej gumki, skoro możesz użyć dwóch? Uwielbiamy tę fryzurę, która świetnie nadaje się do wszystkich rodzajów włosów. Niezależnie od tego, czy zrobisz dwie części, używając tylko włosów na czubku głowy, czy też zbierzesz wszystkie włosy w dwie części, ta fryzura z gumką będzie dla Ciebie idealna.

7. Kucyk z wieloma scrunchie

Jeśli chodzi o fryzurę z wieloma gumkami, chcielibyśmy podzielić się z Tobą tą propozycją, która jest prostą odmianą niskiego kucyka. Dla tych, którzy mają długie włosy, jest to świetny sposób na wykorzystanie swojej kolekcji gumek do włosów lub naszego zestawu Snag-Free Satin Scrunchie Set. Zwiąż kilka gumek w koński ogon.

8. Gumki i bańki

Kolejna stylizacja z wykorzystaniem wielu gumek, ale tym razem z większymi włosami. Aby uzyskać bardziej bąbelkowy wygląd kucyka, lekko pociągnij każdą partię włosów po bokach, tak aby włosy pomiędzy gumkami rozłożyły się, nadając im pełniejszy wygląd. Aby uzyskać grubsze wyglądające "bańki", użyj przedłużenia włosów, aby uzyskać zauważalnie pełniejszy i dłuższy wygląd.

9. Mieszaj i dopasowuj akcesoria

Styl i trendy na jesień są synonimem kapeluszy z szerokim rondem, dlaczego więc nie połączyć z nimi swojego stylu z gumką? Zwiąż nisko kucyk pod kapeluszem z dużym rondem. Dla kontrastu, wybierz gumkę w wyrazistym kolorze, która będzie się wyróżniać.

10. Duża i władcza

Po co używać zwykłej gumki do wszystkich swoich koków, skoro można je zmienić za pomocą dużej gumki? Zabezpiecz swój kok dużą gumką, aby nadać mu wyrazistości.

11. Długi i luźny

Niski kucyk powoduje mniejsze ciągnięcie linii włosów i skóry głowy, co jest doskonałym powodem, aby zmienić typowy wysoki kucyk. Niski kucyk nie musi być jednak nudny. Stwórz gruby, luźny warkocz z włosów przedłużanych. Warkocz nie musi być idealny i dodaje tekstury, aby użyć grubszych i cieńszych części do tworzenia warkocza, aby uzyskać niepowtarzalny wygląd.

12. Loki ułożone w stos

Zobacz ten post na Instagramie

Gumki do włosów są dostępne we wszystkich rozmiarach, a te małe są bardzo wszechstronne, jeśli chodzi o fryzury. Ułóż włosy w koczek, używając wielu małych gumek. Możesz je również wykorzystać do stworzenia fryzury z kucykiem.

13. Plecione koki Aby wykonać podwójnie pleciony kok, podziel włosy na dwie części (pół na pół w górę i w dół). Gdy masz już górną połowę włosów, przedziel ją na dwie części. Stwórz francuski warkocz na czubku głowy, a resztę włosów zwiąż w kok za pomocą gumki, powtórz ten krok dla drugiego koka i voila, dwa warkocze scrunchie buns.

14. Tuck-under

Do wykonania tej prostej fryzury z kucykiem użyj gumki do włosów dowolnego rozmiaru. Po prostu zwiąż włosy w kucyk i zamiast pozwalać, aby ostatnia część zwisała luźno, wsuń ją w gumkę, aby uzyskać coś w rodzaju pół koka.

15. Gumki i warkocz

W przypadku włosów naturalnych lub typu 4, fryzury ochronne, takie jak warkocze pudełkowe, są niezawodnym sposobem na schowanie delikatnych pasm włosów w chłodniejsze miesiące. Zapleć warkocz z gumką, aby utrzymać włosy z dala od twarzy i uzyskać swobodny wygląd.

16. Bridal Scrunchie

O tak, gumka do włosów nabrała formalnego charakteru. Ta gumka z welonem jest idealna dla panny młodej, która chce coś zmienić. Łącząc satynową gumkę z welonem, uzyskasz zabawny, formalny wygląd. Stwórz luźny kok lub upięcie z gumką, aby pozwolić welonowi spłynąć za nią.

17. Impreza z akcesoriami

Dwa trendy są lepsze niż jeden, prawda? Kiedy pojawiły się gumki do włosów, podobnie jak spinki i berety - trendy fryzjerskie lat 90-tych powróciły w wielkim stylu i naprawdę nie jesteśmy za tym szalone. W dni, w których stylizacja nie jest Twoją mocną stroną, dobierz do gumki kilka akcesoriów do włosów, aby uzyskać naprawdę atrakcyjny wygląd.

18. Wielokrotny skręt

Używając mini gumek do włosów, możesz odtworzyć ten upięty na pół look za pomocą prostego przeciągnięcia. Po związaniu włosów w luźnego półkucyka, wyciągnij włosy w górę i poniżej kucyka. Zwiąż tę część włosów w mini gumkę i powtórz pierwszy krok. W zależności od długości włosów, możesz użyć kilku gumek.

KUP MINI GUMKI DO WŁOSÓW

19. Gumka w kształcie rybki

Zobacz ten post na Instagramie

Dodaj więcej energii swojemu warkoczowi typu "rybi ogon", kończąc go gumką. Warkocze typu "rybi ogon" są bardzo ciekawą odmianą zwykłego warkocza i są idealne dla włosów długich i średnich. Jeśli jeszcze nie próbowałaś zaplatać warkocza typu "rybi ogon" lub chcesz udoskonalić swoje umiejętności w tej dziedzinie, sprawdź nasz tutorial.

20. Szalik Scrunchie

Scrunchies zmieniły się od czasu, gdy Revson po raz pierwszy zaprezentowała swój prototyp w połowie lat 80-tych. Różne rozmiary, tkaniny, a teraz także wersje chust zmieniały się, aby dopasować się do stylu każdej kobiety. Czy bardziej formalne lub w zabawy wydruków, ten styl scrunchie może być używany do kucyków lub bułki.

21. Multi twist

Świetnie nadaje się do krótkich i półdługich fryzur. Użyj jednej gumki do związania włosów w koński ogon, a drugiej gumki do stworzenia innej fryzury. Ustawiając gumki za głową, możesz uzyskać wygląd typu twist lub figura osiem.

22. Wyśrodkuj grzywkę

Niezależnie od tego, czy masz grzywkę, czy luźną, cieniowaną grzywkę, gumki do włosów sprawią, że będzie ona w centrum uwagi. Niezależnie od tego, czy zwiążesz wszystkie włosy, czy tylko ich połowę, gumki do włosów utrzymają włosy z dala od twarzy i pozwolą Twojej grzywce zająć centralne miejsce - dosłownie i w przenośni. Niech grzywka znajdzie się w centrum uwagi!

23. Gumka Zoom

Ułożona lub nie, biznes na górze, piżama na dole, uwielbiamy to luźne, niechlujne upięcie związane gumką. Uwielbiamy tę fryzurę, gdy masz zamiar wziąć udział w rozmowie wideo lub wirtualnym spotkaniu. To styl i biznes w jednym.

24. Krótko i słodko

Gumki nie są przeznaczone tylko dla długich kucyków i warkoczy. Jeżeli masz fryzurę na loba lub krótszą, gumka może być zabawnym dodatkiem do Twojej stylizacji. Postaw na wysokiego półkucyka i plażowe fale, aby nadać fryzurze ostateczny kształt.

25. Błyszczące włosy i gumki

Na tej liście pojawiło się już kilka propozycji fryzur, ale żadna z nich nie błyszczy tak mocno jak ta z brokatem i gumką. Przedziel włosy w warkocze lub po środku głowy i zwiąż je gumką, tworząc niskiego kucyka. Aby dopełnić stylizację, dodaj brokat w miejscu przedziałka, aby nadać włosom odrobinę blasku - to idealny look na wakacje.