Kosmetyczka do ciała: co to jest, funkcje i zabiegi

/

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Estetyka ciała: co to jest, funkcje i ...

Czym jest kosmetyczka ciała

Estetyk ciała jest profesjonalistą odpowiedzialnym za wykonywanie procesów estetycznych w celu poprawy zdrowia i wyglądu klientów. Można to zrobić poprzez terapie manualne lub przy wsparciu niechirurgicznych urządzeń technologicznych czy zabiegów kosmetologicznych.

W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba osób poszukujących nieinwazyjnych zabiegów estetycznych. W ten sposób estetyka ciała poszła do przodu i wypozycjonowała się jako najlepsza opcja zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu dla naszego ciała, zapewniając dziesiątki konkretnych zabiegów, które wyszczególnimy poniżej.

Czy to z powodu nieodpowiedniej diety, problemów dziedzicznych czy innych czynników, ludzie widzą skutki tych problemów na swojej skórze: cellulit, rozstępy, żylaki i inne problemy, które pogarszają zarówno zdrowie, jak i samoocenę. Zwracają się więc ku zabiegom na ciało, które mogą przynieść długotrwałe korzyści, a które wykonuje kosmetyczka.

Jeśli jesteś właścicielem salonu kosmetycznego lub pracujesz w tego typu biznesie, wiesz, że posiadanie wszechstronnych specjalistów w okolicy jest niezbędne do wzmocnienia Twojej propozycji wartości. W tym sensie, biorąc pod uwagę najnowsze trendy, rozważenie estetyk ciała w swoim zespole roboczym jest mądrym zakładem.

Rola estetyka ciała

Choć główną funkcją estetyka ciała jest wykonywanie zabiegów zgodnie z wymaganiami klienta, to nie jest ona jedyna. Estetyk ciała musi również znać zainteresowania klienta i dzięki temu zaproponować mu najbardziej odpowiedni dla niego zabieg. Podobnie musimy pamiętać, że nie ma dokładnej nauki, aby uzyskać idealne i wyidealizowane ciało, którego niektórzy ludzie pragną. W tym sensie obowiązkiem kosmetyczki jest rozmowa ze swoimi klientami i realistyczne podejście do efektów, jakie można uzyskać po zabiegu.

Różnica pomiędzy estetykiem ciała a innymi estetykami

Natomiast różnica między kosmetyczką ciała a innymi gałęziami estetyki polega na tym, że estetyka definiowana jest wyłącznie jako zabiegi na skórze, czyli upiększanie i poprawianie zdrowia pacjenta poprzez procesy zachodzące na jego skórze. Inne gabinety estetyczne, takie jak facial, specjalizują się tylko w zabiegach na twarz. Albo mamy też naturalne kosmetyczki, które w swoich zabiegach wykorzystują tylko naturalne produkty.

Oto niektóre z zabiegów, które wykonuje estetyk ciała:

Zabiegi na ciało

  • Zabiegna rozstępy: Dzięki zabiegowi uzyskujemy regenerację kolagenu i elastyny, dzięki czemu likwidujemy tak dobrze znane plamy, które pojawiają się na naszym ciele. Jest to jeden z najbardziej pożądanych zabiegów w ramach estetyki ciała. Wyniki pojawiają się w krótkim czasie.

  • Leczenie wiotkości: nawet przy zastosowaniu ćwiczeń, u niektórych osób trudno jest wyeliminować wiotkość w określonych obszarach ciała. Z tego powodu zabieg uzupełnia niedobór kolagenu w organizmie, dzięki czemu przywraca jędrność leczonego obszaru, a także zapewnia dobre napięcie włókien mięśniowych.

  • Leczenie otyłości: zabieg ten likwiduje nagromadzenie tłuszczu w organizmie pacjenta. Jest to praktyka, którą przeprowadza się z zimnem w celu poprawy tkanki tłuszczowej i układu hormonalnego gruczołów.

  • Zabiegi nacellulit: Kolejnym z najbardziej popularnych zabiegów jest leczenie cellulitu, szczególnie u kobiet. Zabieg ten obejmuje różne procedury, które ingerują zarówno w układ gruczołów dokrewnych, jak i w układ limfatyczny, skórę właściwą i krążenie.

  • Elektroestetyka: Pressoterapia, kawitacja czy radiofrekwencja to zabiegi wykorzystujące elektroestetykę, czyli serię dodatnich i ujemnych wyładowań elektrycznych do poprawy stanu skóry.

  • Terapia podciśnieniowa: Zabieg polega na masażu w leczonym obszarze, gdzie na tkankę wywierane jestpodciśnienie. Oddziela się warstwę skóry, mięśni i tłuszczu, aby uaktywnić krążenie krwi i poprawić układ krążenia. Stosuje się go do usuwania blizn, przebarwień czy siniaków.

Artykuły powiązane

1. wszystko o estetycznych urządzeniach.

2. Wykaz sprzętu estetycznego.

3. jak zrobić rabat?