Próbowałam obijać włosy, a moje loki nigdy nie wyglądały lepiej.

/

Ozdabianie włosów: zjawisko, z którym dobrze radzi sobie społeczność kręconych włosów, media społecznościowe mają obsesję i każda falująca osoba owłosiona powoli zaczyna się przystosowywać. Ozdabianie włosów jest być może najłatwiejszą metodą "zrób to sam", która prowadzi do uzyskania miękkich, lśniących i pozbawionych kręcenia się loków.

Ta koncepcja bezpłomieniowej stylizacji włosów stała się ostatnio wirusem w mediach społecznościowych, między kawą Dalgona, tańcami TikTok i Amazonkami, które ludzie robili na szczycie kwarantanny. Pokazała nam ona pewne szalone transformacje i techniki, które dały nam nowe spojrzenie na plątanie się włosów i pielęgnację kręconych włosów.

Podczas gdy istnieje wiele produktów i olejków, zabiegów i podejść do definiowania naturalnych loczków, plopping wydaje się być nie tylko najbardziej popularnym podejściem, ale również najbardziej skutecznym. Najlepsze jest to, że wtapia się ono tak bezproblemowo w codzienną rutynę pielęgnacji włosów. Nie da się ukryć, że utrzymanie i pielęgnacja kręconych włosów może wymagać więcej wysiłku i energii, ale plopping włosów zapewnia prostą drogę do osiągnięcia tego celu wcześniej, czesząc się bezpośrednio po prysznicowej rutynie pielęgnacji włosów za pomocą kilku prostych i łatwych do wykonania kroków.

Jeżeli jesteś debiutantką lub chcesz odświeżyć swoją pamięć, oto kompletna analiza tego, czym jest plopping włosów, jakie są jego zalety i jak łatwo możesz to zrobić samodzielnie w domu. Przewijaj dalej, aby zobaczyć:

Więc, co to jest plopping włosów?

Opuszczanie włosów to metoda stylizacji loków, która pozwoli Ci zachować i wzmocnić ich naturalny kształt. Pozwala ona na skrócenie czasu stylizowania i suszenia włosów, a także utrzymuje je daleko, daleko od siebie. Metoda ta jest bardzo popularna wśród osób, które mają kręcone włosy (typ 3a, 3b, 3c), ale również powoli włącza się w rutynę pielęgnacji włosów falowanych.

Wykres typów włosów kręconych: jak określić ich kręcenie się Czytaj więcej

Główną przyczyną jest to, że metoda ta prawidłowo określa naturalną strukturę Twoich włosów, nie niszcząc ich w żaden sposób. Wiele razy włosy kręcone i falowane mogą mieć swój własny umysł, a ich stylizacja może okazać się trudna. Ale proces ondulacji szkoli Twoje włosy do przyjęcia ich naturalnego kształtu, jednocześnie je odżywiając.

Jak olać włosy?

A teraz, zabierzmy się do roboty. Istnieje wiele podejść do tego, jak plop swoje włosy w Internecie obecnie, ale najbardziej popularne + skuteczne, które obejmuje kremy do loków i bawełny t-shirt! Jeśli chcesz włączyć tę metodę do swojej codziennej rutyny pielęgnacji włosów, oto kompletny rozkład tego, jak możesz to zrobić.

KROK 1

Na świeżo umyte, jeszcze wilgotne włosy, nałóż swoje zwykłe produkty do stylizacji. Może to być Twój krem do kręcenia włosów, odżywka bez spłukiwania lub żel do włosów. Upewnij się, że nałożyłaś odpowiednią ilość produktu na swoje włosy - zbyt duża ilość może sprawić, że włosy staną się tłuste i ulizane, a zbyt mała ilość może sprawić, że włosy będą suche.

Skrobnij włosy, aby upewnić się, że loki/fale wchłonęły produkt. Zadrapanie to pozwala również nadać włosom kształt, jaki przyjmą po owinięciu ich w t-shirt.

KROK 2

Następnie połóż miękką, bawełnianą koszulkę (im większa, tym lepiej!) na płaskiej powierzchni z kołnierzykiem odwróconym od Ciebie. Pochyl się i powoli opuść włosy na środek koszulki. Upewnij się, że nie ma żadnych kępek włosów na zewnątrz, w przeciwnym razie wypadną one podczas wiązania koszulki na głowie.

KROK 3

Następnie naciągnij rękawy + kołnierz wokół karku i zabezpiecz go węzłem na środku czoła.

KROK 4

Z nieruchomą głową w dół, zwinąć ciało koszulki z włosami upiętymi w środku i owinąć je na czubku głowy i zabezpieczyć węzłem.

I to wszystko! Aby uzyskać najlepsze rezultaty, konieczne jest, abyś trzymała włosy opadnięte przez minimum 20-30 minut, a następnie powoli je rozpuszczała. Rozpinając koszulkę, pamiętaj, by być delikatną i nie krępować się, bo w przeciwnym razie możesz po prostu cofnąć cały wysiłek, który włożyłaś, by uzyskać miękkie, wyraźne loki.

PSA: Wyniki są tak dobre, że kiedy zaczniesz, nie ma już odwrotu.

Korzyści płynące z plopowania włosów

Proces jest taki prosty, czyż nie? Z produktami, których już używasz, a prosta zmiana ręcznika na koszulkę może zmienić świat Twoich loków. Ale korzyści płynące z opadania włosów nie ograniczają się tylko do tego. Oto kilka innych powodów, dla których plopping włosów może być Twoją nową muzą:

Skraca czas suszenia

Jest to jeden z największych powodów, dla których kochamy dobre włosy! Zabiera ona prawie cały czas suszenia i przekształca ją w automatyczną, pozbawioną ciepła technikę stylizacji, która wymaga minimalnego wysiłku. Zamiast spędzać tyle czasu na stylizacji włosów za pomocą dyfuzora/suszarki, możesz teraz po prostu puścić wodze fantazji i zająć się innymi sprawami z Twojej listy zadań - wykonując je na najwyższym poziomie!

Zdefiniuj swoje loki

Z czasem, jaki poświęcamy na stylizację termiczną, często nawet nie pamiętamy, jaka jest naturalna tekstura naszych włosów. Metoda ta nie tylko otwiera Twoje oczy na prawdziwą teksturę Twoich włosów, ale także pomaga w zablokowaniu produktu, aby określić i wzmocnić naturalny wygląd Twoich włosów.

Podnosi cebulki włosów

Jedną z najtrudniejszych walk o kręcone włosy jest posiadanie nudnych, płaskich odrostów z powodu tego, jak bardzo loki obciążają włosy. Jeśli pozostawisz je na powietrzu do wyschnięcia, ciężar mokrych, kręconych włosów może stworzyć płaską warstwę wierzchnią, która może być niepochlebna. Podczas opadania, włosy siadają na czubku głowy, co pomaga uzyskać widoczny uskok w koronie.

Zapobiega to kręceniu się włosów i ich płaskości.

Nie da się ukryć, że kręcone włosy wyglądają tak dobrze, gdy są mokre, ale pozostawione na powietrzu suche mogą łatwo ulec zakłóceniom zewnętrznym, które powodują, że włosy stają się suche, kręcone i płaskie. Plopping dba o to, łatwo zatrzymując naturalną wilgoć we włosach, nasączając je produktem i susząc powoli, aby uzyskać dobrze zdefiniowaną teksturę.

Antygrawitacja w pracy

Jak już wcześniej mówiliśmy, waga Twoich loków, produkt we włosach, jak również grawitacja mogą się wydłużać i ciążyć, zamiast podnosić włosy. Kiedy opadasz pod wpływem grawitacji, aby podnieść i ułożyć fryzurę, włosy zachowują sprężystość i są zabawne. Włosy, które wszyscy uwielbiamy oglądać!

Więc masz je! Całkowite przełamanie wirusowego trendu mediów społecznościowych i ulubionej techniki pielęgnacji włosów każdej kręconej dziewczyny. Czy są jakieś inne metody, których używasz, aby utrzymać swoje loki zdefiniowane i ładne? Daj nam znać! Do tego czasu, szczęśliwe plopping!

  • 13 stycznia 2021