Jak wybrać ladę recepcyjną?

/

Lada recepcyjna jest zaliczana do tych rozwiązań, które znajdują się w ofercie wielu producentów, a tym samy dostawanie jej do oczekiwań właścicieli salonu jest dość proste. Poszczególne rozwiązania różnią się miedzy sobą nie tylko kształtem. Nie bez znaczenia jest i to, że mogą być wykańczane z wykorzystaniem laminatu, okleiny, szkła, aluminium, a nawet kamienia.

W każdym przypadku mamy zresztą do czynienia z detalami, których znaczenie nie jest wcale aż tak duże, jak mogłoby się to nam wydawać. Tak naprawdę liczy się przede wszystkim to, że prezentuje się ona dobrze i nie odstaje stylistycznie od innych elementów wystroju wnętrza. Podczas projektowania szczególnie dużo uwagi poświęca się części roboczej lady. Pracownik musi być przecież efektywny, a praca nie należy do najłatwiejszych, gdy jesteśmy nieustannie wystawiani na widok publiczny.

Wybór lady recepcyjnej

Nowoczesna lada recepcyjna już od dawna nie jest więc tylko meblem reprezentacyjnym. Dziś stawia się także na jej praktyczność dążąc jednocześnie do tego, aby obie te cechy były powiązane ze sobą. Same lady recepcyjne można dzielić na wiele sposobów, szczególnie dużą popularnością cieszy się zaś ten podział, który mówi o ladach niskich i wysokich.

Parametry lady recepcyjnej

Niskie lady mają za zadanie ukrycie tego wszystkiego, co mieści się na biurku pracownika, to właśnie one zasłaniają więc nie tylko komputery, ale także segregatory i dokumenty. Najczęściej pojawiają się one tam, gdzie nie mamy do czynienia z bezpośrednią wymianą dokumentów.

Kształt lady recepcyjnej

Kształty lady także zmieniają się wraz z upływem lat i dziś bez problemu znajdziemy również takie, które odznaczają się kształtami delikatnymi i opływowymi. Tu warto wspomnieć także o ladach falistych i łukowych, te bowiem są w stanie nie tylko zachwycić klienta, ale i ocieplić pomieszczenie. Jeśli firma ma klasyczny, biurowy charakter, najlepiej będzie postawić na ladę z ostrymi kątami. Tuż przy ladzie dobrze jest stworzyć stanowiska obsługowe, które można obsługiwać nie tylko na stojąco, ale również na siedząco. W obu przypadkach mebel musi być jednak nieco inaczej zwymiarowany. Kluczowe znaczenie ma w tym wypadku wysokość blatu roboczego, który nie może być ani za wysoki, ani za niski.