Wyposażenie spa: funkcje i gdzie je znaleźć

/

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Wyposażenie spa: funkcje i gdzie ...

Czy zauważyłaś kiedyś wszystkie sprzęty w salonie kosmetycznym? Każdy z nich ma swoją funkcję, a są firmy, które specjalizują się w produkcji urządzeń spa. Od maszyn do podgrzewania wosku po urządzenia do zabiegów laserowych, zostały one wykonane w konkretnym celu.

Sprzęt estetyczny ma wiele funkcji, każda z nich jest specjalistyczna i niezbędna do wykonania pełnej usługi. Każdy sprzęt jest skategoryzowany według swojej funkcji i jest ogólnie dostępny w sklepach, które skupiają się na dystrybucji maszyn dla salonów i gabinetów kosmetycznych.

Czym są urządzenia spa?

Wyposażenie spa to każda maszyna, akcesorium lub narzędzie przeznaczone do zajmowania przestrzeni w zakładzie w celach estetycznych. To znaczy, od ręczników, wosku, urządzeń do sanityzacji po maszyny do twarzy, a nawet świece używane do ustawienia atmosfery przestrzeni.

To może być trochę przytłaczające do badania sprzętu spa, ponieważ istnieje tak wiele opcji i każdy z różnych funkcji, więc mamy zamiar wymienić podstawowe maszyny, które można znaleźć w każdym salonie piękności.

Podstawowe urządzenia w każdym spa

Ręczniki

Jakkolwiek prosto to brzmi, w każdym spa powinno się mieć wiele rodzajów ręczników, o różnych rozmiarach i z określonymi funkcjami. Choć ręczniki jako takie nie są maszyną, to niewątpliwie są niezbędnym narzędziem pracy. Zarówno szuflady, w których są one przechowywane, podgrzewacze ręczników, jak i sterylizatory ręczników są urządzeniami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania każdego spa.

Urządzenia wielofunkcyjne

Istnieją wielofunkcyjne urządzenia, w których można wykonywać różne zabiegi. Zazwyczaj są one nastawione na zabiegi na twarz, a za pomocą jednego urządzenia można wykonać kilka różnych gabinetów. Są one drogie, ale stosunek wartości do zysku jest wysoki, ponieważ inwestując w jedną, można zastąpić korzystanie z innych mniejszych maszyn.

Podgrzewacze do wosku

Podgrzewacze do wosku są bardzo popularne i występują w różnych rozmiarach w zależności od potrzeb salonu. Dla mniejszych lokali, w których wykonują tylko depilację twarzy są podgrzewacze z pojedynczym otwarciem. Jeśli jesteś salonem całego ciała, skorzystasz z większych podgrzewaczy, w których możesz topić trzy różne rodzaje wosku w tym samym czasie.

Są to po prostu pojemniki, które podłącza się do prądu i powoli topi wosk używany w zabiegach depilacyjnych, można regulować temperaturę i przykryć, gdy nie ma już potrzeby używania wosku.

Nawilżacze

Z drugiej strony, nawilżacze są niezbędnymi narzędziami, ponieważ są wykorzystywane do różnych zabiegów. Możesz je wykorzystać do aromaterapii lub do otwarcia porów przed zabiegiem na twarz. Możesz je również wykorzystać do nadania relaksującego i kojącego zapachu swojemu lokalowi.

Lampy

Kiedy myślisz o spa prawdopodobnie pamiętasz specyficzny rodzaj oświetlenia i luster, to poza tym, że ma funkcję estetyczną jest bardzo praktyczne, jeśli chodzi o zabiegi. Dlatego w każdym salonie kosmetycznym czy SPA niezwykle ważne są lampy, zwłaszcza przenośne, a także świece zapachowe. Dzięki nim można nie tylko naświetlać, ale także regulować intensywność i powiększać pewne obszary w zależności od wykonywanego zabiegu.

Są tam bardzo zaawansowane i specjalistyczne urządzenia spa do poszczególnych zabiegów. Na przykład maszyny o częstotliwości radiowej są używane do stymulowania produkcji kolagenu. Narzędzia do mikrodermabrazji mają na celu złuszczenie skóry, aby nadać jej wyjątkowy blask. Urządzenia mikroprądowe mają na celu stymulację produkcji kolagenu poprzez zastosowanie małych prądów elektrycznych aplikowanych na twarz. Wszystkie te specjalistyczne maszyny muszą być obsługiwane przez profesjonalistę, ponieważ procedury są skomplikowane i mogą mieć negatywne konsekwencje w przypadku braku wiedzy o prawidłowej obsłudze sprzętu.

Jak kupić wyposażenie do spa?

Szukając dealera, koniecznie należy sprawdzić jego referencje. Sprzęt estetyczny jest drogi, dlatego należy mieć pełną świadomość tego, co się kupuje. Dodatkowo dobrą praktyką jest szukanie podobnych sprzedawców i porównywanie cen, dzięki czemu wiesz, że naprawdę płacisz tyle, ile wart jest dany produkt.

Należy szukać dystrybutorów estetycznych przedmiotów, zazwyczaj są oni skupieni na konkretnej dziedzinie. Czyli niektóre firmy skupiają się na sprzedaży artykułów fryzjerskich lub kosmetyków do twarzy. Wykonywanie tych badań wcześniej jest niezbędne, aby upewnić się, że miejsce, z którym się kontaktujesz, będzie miało elementy, których potrzebujesz dla swojej firmy.

W Internecie znajdziesz sklepy, które specjalizują się w sprzedaży materiałów do spa, wiele z nich ma tendencję do dzielenia narzędzi między swoimi funkcjami, abyś mógł łatwiej dotrzeć do tego, czego szukasz. Zaletą tych opcji jest to, że mają one tendencję do bycia autoryzowanymi dealerami dla marek i mają politykę zwrotów, ale ich przedmioty mają tendencję do bycia nieco droższymi niż lokalni detaliści.

Uwagi końcowe

Jest wiele do rozważenia przy zakładaniu biznesu estetycznego, ale zanim pomyślisz o jakichkolwiek innych czynnikach, powinieneś zastanowić się, czy masz sprzęt niezbędny do wykonywania zabiegów, które masz na myśli. Wyposażenie spa, choć drogie, jest inwestycją długoterminową, ponieważ posiadanie pewnych maszyn pozwoli Ci wyprzedzić konkurencję i sprawi, że będziesz pierwszym wyborem swoich klientów. Poza dobrą ofertą, dobrym wyglądem i cenami odpowiednimi dla rynku, istotne jest, aby zabiegi były oferowane z najbardziej profesjonalnych materiałów i o najwyższej możliwej jakości.

Artykuły powiązane

1) Jakie materiały powinny znaleźć się w salonie kosmetycznym i jacy są główni dostawcy?

2. co to jest kabina spa?