Pomysły na recepcję w niewielkim salonie fryzjerskim

/

Osoby prowadzące salon fryzjerski często muszą radzić sobie ze sporym ograniczeniem, tylko w taki sposób można bowiem mówić o niezbyt dużej przestrzeni, jaką zajmuje taki lokal.

Jeśli nie jest on duży, problem pojawia się już na etapie projektu strefy recepcyjnej, a przecież nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że ma ona naprawdę duże znaczenie, a jej pomijanie nie musi wcale okazać się opłacalne z naszego punktu widzenia. Na szczęście, nie jest to problem, który musi spędzać nam sen z powiek, nawet niewielka przestrzeń może bowiem zostać ciekawie zaaranżowana.

Umiejscowienie recepcji

Jeśli mielibyśmy wskazać zasady, których przestrzeganie przyniesie nam najwięcej korzyści, na pierwszy plan wysuwa się ta, która mówi o zasadności umieszczenia strefy recepcyjnej na przodzie tak, aby znajdowała się ona frontem lub bokiem do wejścia. Jest to układ nie tylko wygodny, ale i funkcjonalny, okazuje się przy tym, że cieszy się uznaniem nie tylko w oczach klientów, ale i samych stylistów, których praca staje się dzięki temu bez porównania łatwiejsza. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużym pomieszczeniem, automatycznie nie możemy pochwalić się zbyt dużym polem do manewru.

W takim przypadku trudno mówić o wydzieleniu wyraźnie oddzielonych od siebie stref. Nawet, jeśli zdecydujemy się na taki krok musimy liczyć się z tym, że będą one połączone. Oczywiście, i w tym przypadku warto zatroszczyć się o to, aby strefa recepcyjna nie kolidowała z pozostałymi.

Meble fryzjerskie

Rozwiązaniem, które ułatwi nam osiągnięcie tego celu z pewnością będzie więc niewielka powierzchnia, która zostanie wydzielona naprzeciwko drzwi. Ciekawym rozwiązaniem jest również recepcja znajdująca się przy ścianie, a nawet taka, która pojawia się przy samym wejściu, jeśli pozwalają na to możliwości lokalu.

Meble i dodatki do recepcji

Podczas planowania jej wyglądu musimy mieć na uwadze to, że choć recepcja powinna być funkcjonalna, warto myśleć o niej także jako o elemencie o charakterze dekoracyjnym. Już choćby dlatego warto stawiać na elegancję i estetyczne wykończenie nawet, jeśli wiąże się to z koniecznością poniesienia nieco większych kosztów.

Duże znaczenie może mieć i to, z jakiego materiału są wykonane meble recepcyjne. Powinien być on łatwy do czyszczenia i odporny na działanie środków chemicznych oraz wody. Fryzjerzy stawiają w tym kontekście nie tylko na stal chromowaną wysokiej jakości, ale również na płytę lakierowaną MDF oraz na lakierowane drewno, aluminium i szkło. Ponownie może się okazać, że naprawdę solidne rozwiązania będą generować pewne koszty.