Środki bezpieczeństwa i higieny pracy fryzjerzy muszą brać

/

Obecne czasy to czasy próby. Wszyscy staramy się wrócić do naszego normalnego trybu życia, a przynajmniej przystosować się do nowego sposobu, który naśladuje naszą starą rutynę. Miliardy ludzi na całym świecie zmagają się z tym problemem, a gdy firmy i sklepy z trudem otwierają się na nowo, stajemy przed nowymi wyzwaniami. Zostaliśmy wprowadzeni w nowe procedury, które, mamy nadzieję, pomogą nam chronić nasze życie. Oto środki bezpieczeństwa i higieny, które fryzjerzy muszą podjąć, aby dostosować się do tego nowego stylu życia.

#1 Maski na twarz

Fryzjerzy znajdują się w bliskiej odległości od swoich klientów. Stworzenie sześciostopniowej szczeliny jest niemożliwe, gdy próbuje się wykonać tak skomplikowaną pracę. Więc aby się chronić, fryzjerzy muszą używać masek na twarz, zarówno dla siebie, jak i dla klientów. Załóż maskę samemu, a jeśli zauważysz klienta bez niej, każ mu ją też nosić.

#2 Rękawiczki

Rękawice plastikowe to produkt łatwo dostępny na rynku, a aby zapobiec narażeniu na zarazki i wirusy, rękawice są ważne teraz i zawsze. Włosy, które się strzela, mogą z łatwością przykleić się do skóry i przeszkadzać w kontaktach z klientami. Rękawice plastikowe ograniczą narażenie zarówno na działanie wirusa, jak i na wszelkie niepożądane przedmioty.

#3 Czyste ręce

Pomimo noszenia plastikowych rękawiczek, narażenie na wszelkie zarazki i wirusy jest dość łatwe do wytworzenia. Umyj ręce wielokrotnie mydłem antybakteryjnym, a po wysuszeniu użyj środka do dezynfekcji rąk. Trzymaj środek dezynfekujący w pobliżu sklepu również dla klientów, a mycie rąk stanie się powszechną praktyką.

#4 Spray dezynfekujący w sprayu

Aby być po bezpiecznej stronie, znajdź sobie butelkę antyseptycznego środka dezynfekującego, takiego jak Dettol, i rozpylić go obficie w całym sklepie. Zapobiegnie to rozprzestrzenieniu się wirusa i zatrzymaniu się bakterii.

#5 Clean Premises

Nikt nie chce wejść do sklepu z resztkami włosów i przypomnieniami o starych klientach leżącymi wszędzie. Sprzątanie po każdym kliencie i jak idziesz. Upewnij się, że sklep jest czysty i w stanie higienicznym przez cały czas. Ławki powinny być czyszczone po każdym kliencie z czystym pokryciem umieszczonym nad nim.

#6 Zapobieganie zanieczyszczeniom krzyżowym

Już teraz każdy z nas ma wiedzę z pierwszej ręki lub przynajmniej z drugiej ręki o tym, jak szybko wirusy i bakterie mają tendencję do rozprzestrzeniania się. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wszelkiego rodzaju zewnętrznych zanieczyszczeń na używane materiały, przechowuj swoje płyny i kremy w jednorazowych butelkach, które można wyrzucić po użyciu. Nie należy dopuszczać do podwójnego zanurzenia. Zamiataj nożyczki i materiały robocze środkami dezynfekcyjnymi, aby utrzymać je w czystości i zgodnie z normami.

Nawet bez wpływu wirusa na nas, zawsze istniały zasady, których musieliśmy przestrzegać. Zasady te nie szkodzą nikomu, więc najlepiej jest się do nich dostosować i uczynić z nich nasze codzienne zasady higieny.