Idealna poczekalnia w salonie fryzjerskim

/

Poczekalnia w salonie fryzjerskim jest miejscem, w którym klient oczekuje na swoją kolej i przygotowuje się na spotkanie ze stylistą. Okazuje się jednak, że pełni ona również kilka dodatkowych funkcji, które również mają duże znaczenie. Na pierwszy plan wysuwa się to, że jest to miejsce, w którym klient może się zrelaksować, wiele osób wykorzystuje bowiem wizytę u fryzjera do tego, aby na moment zapomnieć o codziennych troskach.

Niestety, trudno osiągnąć ten cel, gdy fryzjer sadza nas pomiędzy wieszakiem a suszarką. Właśnie te mniej oczywiste funkcje, jakie pełni poczekalnia przyczyniają się do tego, że przestrzeń ta nie jest wcale mniej istotna niż strefa stanowisk fryzjerskich. Jeśli więc zależy nam na tym, aby klient nie zniechęcił się już po pierwszym rzucie oka na nasz salon, musimy zadbać o jej właściwe wyposażenie i odpowiednią aranżację.

Fotel fryzjerski

Pierwszym krokiem jest zadbanie o wygodny fotel, ten stanowi bowiem podstawę aranżacji. Siedzenie na nim jest wyjątkowo relaksujące, a on sam przyczynia się do tego, że atmosfera w salonie jest często określana mianem domowej. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w poczekalniach salonów fryzjerskich dominowały krzesła, dziś jednak warto zastanowić się nad rozwiązaniami alternatywnymi. Jeśli chcemy, aby w poczekalni zmieściło się kilka osób, możemy pomyśleć o umieszczeniu w niej wygodnej sofy.

Salon fryzjerski

Jak ustawić meble w salonie?

Co ciekawe, ważny jest nie tylko wybór odpowiednich mebli, ale i ich właściwe rozmieszczenie. Najlepiej, jeśli są one ustawione bokiem do witryny. Siedzący na nich klienci mogą dzięki temu obserwować to, co dzieje się na zewnątrz, sami jednak nie są widziani przez przechodniów. Jeśli ustawimy kanapy przodem do witryny, widoczność z pewnością się pojawi, wielu klientów będzie jednak odczuwało dyskomfort i nie zrelaksuje się tak, jak oczekiwalibyśmy tego.

Kolory wnętrza

Gdy zadbaliśmy już o meble, powinniśmy zastanowić się również nad tym, jaka kolorystyka będzie najwłaściwsza w poczekalni. Tu mamy do czynienia z kwestią indywidualną, duże znaczenie ma przy tym to, czy poczekalnia jest oddzielnym pomieszczeniem, czy też częścią większej całości. Zawsze należy jednak pamiętać o tym, że spójność kolorystyczna jest wysoko ceniona.