Jak zapobiegać suchości włosów?

/

Jeśli o tej porze roku Twoje włosy są suche, łamliwe i bardziej podatne na uszkodzenia, nie martw się, nie jesteś sama.

Zimowe powietrze jest bardziej suche niż w innych porach roku, ponieważ jest w nim mniej wilgoci, a wilgotność jest tak niska. Zimowa aura oraz kilka innych czynników przyczyniają się do wysuszenia włosów. Dobra wiadomość jest taka, że suche włosy to powszechny problem, który można łatwo leczyć i któremu można zapobiegać.

Wiedza o tym, jak zapobiegać suchości włosów przez cały rok, sprawi, że Twoje włosy będą zdrowsze, bardziej lśniące i łatwiejsze do ułożenia. Aby zobrazować sobie niektóre z kroków, którymi się zajmiemy, obejrzyj nasz poradnik na YouTube, jak zapobiegać suchości włosów.

1. Zrozum, co powoduje suchość włosów

Chłodna pora roku jest czynnikiem zewnętrznym, który wpływa na suchość włosów. W zimniejszych miesiącach powietrze w Twoim domu również może wydawać się suche, co również może mieć wpływ na Twoje włosy. Matka Natura nie jest jednak jedyną winowajczynią suchych i zniszczonych włosów.

Mycie włosów jest również jednym z najczęstszych winowajców suchości włosów. Skóra głowy naturalnie wytwarza sebum, czyli olejek, który pomaga odżywiać skórę głowy i pasma. Zbyt częste mycie włosów pozbawia je tych naturalnych olejków, których potrzebują, aby pozostać nawilżone.

2. Mycie włosów

To, jak często powinnaś myć włosy, zależy od rodzaju włosów i tego, jak szybko się przetłuszczają. Zazwyczaj mycie włosów dwa razy, a maksymalnie trzy razy w tygodniu jest bezpiecznym sposobem na ochronę naturalnych olejków, a jednocześnie daje styl, który zapewnia świeży wygląd włosów i uczucie.

Sposób mycia włosów jest również bardzo ważny. W miesiącach zimowych, bardzo kuszące jest podkręcenie prysznica do maksymalnej temperatury, jednak nie jest to dobre dla Twoich włosów. Gorąca woda pozbawia włosy naturalnych olejków, a także wysusza skórę głowy. Zamiast tego, spłukuj włosy chłodną lub zimną wodą. Spłukiwanie szamponu i odżywki zimną wodą pomaga ożywić włosy i dodać im blasku.

Porady i wskazówki dotyczące włosów Jak często należy myć włosy? Przeczytaj więcej

3. Susz włosy we właściwy sposób

Sposób suszenia włosów może również pomóc w zapobieganiu ich przesuszeniu. W dni, w których myjesz włosy, susz je ręcznikiem z mikrofibry lub bawełnianą koszulką. Zamiast pocierać włosy między materiałami (to wielkie nie-nie, ponieważ tarcie powoduje ich łamanie), delikatnie je rozczesz. Jeśli używasz suszarki do włosów, poczekaj aż włosy wyschną w około 75%, a następnie użyj suszarki, powoduje to mniej szkód niż suszenie, gdy włosy są mokre. Pamiętaj, aby utrzymywać niską temperaturę i zawsze stosować produkt termoochronny przed użyciem jakiegokolwiek gorącego narzędzia.

Jeśli używasz suszarki do włosów, prostownicy lub innych gorących narzędzi, możesz mieć więcej uszkodzeń termicznych, które również mogą powodować suche włosy. Ogranicz stylizację na ciepło do kilku razy w tygodniu, jeśli to konieczne. Przedłużanie włosów również pomaga zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym stylizacją. Podkręcając lub układając włosy przedłużane za pomocą klipsów i nakładając je na włosy naturalne, nie tylko uchronisz je przed ciągłą stylizacją, ale także dodasz im długości i objętości. Na przedłużeniach włosów należy również stosować środki termoochronne, a narzędzia powinny być ustawione na maksymalną temperaturę 120C/250F, aby zapobiec uszkodzeniu przedłużeń.

Podczas gdy wiele z nas nadal pracuje lub uczęszcza do szkoły z domu, suszenie włosów może wydawać się odległym wspomnieniem, a suszenie powietrzem stało się codziennością. Nie chcemy Ci tego mówić, ale ta niefrasobliwa metoda może wysuszyć Twoje włosy (w zły sposób). Aby lepiej uszczelnić lub zablokować w wilgoci po umyciu najlepiej owinąć włosy ręcznikiem z mikrofibry lub bawełnianą koszulką, jak wspomniano powyżej.

4. Szczotkuj włosy we właściwy sposób, aby zapobiec wysuszeniu włosów

Kiedy Twoje włosy są mokre, nie szczotkuj ich! Wiemy, że to kuszące, aby uzyskać te splątane włosy, ale szczotkowanie włosów, gdy są mokre jest szkodliwe, ponieważ włosy są podatne, gdy poszedł i można niepotrzebnie ciągnąć i łamać włosy znacznie łatwiej.

Pielęgnacja włosów i porady Poradnik szczotki do włosów 101: Jaką szczotkę do włosów wybrać?

Podczas szczotkowania suchych włosów, upewnij się, że używasz bezpiecznego narzędzia, takiego jak grzebień z szerokimi zębami, a nie starej szkolnej szczotki z włosiem. Aby zapobiec łamaniu się włosów, pamiętaj, aby szczotkować je od dołu do góry, czyli zaczynając od końcówek, a następnie wydłużając pociągnięcia od połowy długości włosów do końcówek. Nie należy szczotkować włosów od góry do dołu, ponieważ powoduje to ich łamanie, zwłaszcza jeśli masz suche włosy.

5. Używaj odpowiednich akcesoriów do włosów

W dni bez mycia, suchy szampon może pomóc, jeśli masz bardzo tłuste włosy, ale nie chcesz przechodzić przez proces mycia. Inną metodą jest ułożenie włosów w kok lub kucyk i unikanie gumowych lub plastikowych spinek.

Luxy Hair Gravity Defying to opaska do włosów, która wykonana jest z teleskopowych włókien i nie zawiera plastiku ani gumy. Włókna są tak skonstruowane, że utrzymują włosy wysoko, nie ciągnąc ich i nie powodując zwisania kucyka.

KUP OPASKI DO WŁOSÓW PRZECIWSTAWIAJĄCE SIĘ GRAWITACJI

Scrunchies są również świetną alternatywą dla tradycyjnych (i szkodliwych) gumek do włosów. Kolekcja akcesoriów Luxy Midnight Hour zawiera nasze materiałowe gumki do włosów Dusk to Dawn i Sleepover Mini Satin Scrunchie Trio, które pomogą stylowo i bezpiecznie związać włosy pomiędzy kolejnymi myciami.

6. Zerwij z rozdwojonymi końcówkami

W przypadku suchych włosów, rozdwojone końcówki są bardzo powszechne. Ma to związek z naturalnym tworzeniem się oleju, o którym mówiliśmy wcześniej. Twoje końce są ostatnimi, które otrzymują oleje i jeśli brakuje im wilgoci, szybko stają się suche i łamliwe, obciążając resztę włosów.

7. Stosuj technikę "odkurzania".

Uzyskanie regularnych przycięć pomaga w ogólnym zdrowiu włosów, ale jeśli salon jest obecnie zamknięty lub nie można iść tak często, zalecamy "odkurzanie" sztuczkę dla trochę trym DIY. Jeżeli masz w rękach profesjonalne nożyce, możesz skupić się na martwych końcówkach i lekko je podciąć. To nie wymaga dużo techniki, jak martwe końce będą zazwyczaj wystają ze zdrowych pasm, zrobić małe porcje włosów na raz, aby zapobiec awarii.

8. Ogranicz zabiegi chemiczne

Zabiegi chemiczne, takie jak farbowanie włosów również powoduje suche i zniszczone włosy. Ogranicz te zabiegi do kilku razy w roku, aby zachować swoje naturalne oleje i zdrowie włosów. Istnieje mnóstwo sposobów, aby odświeżyć swój wygląd i rock style kochasz bez całego tego ciepła i chemikaliów, w tym za pomocą przedłużania włosów, aby zaoferować alternatywny sposób, aby dodać długość, różne style i kolor do swojego wyglądu, istnieje wiele fryzur heatless, które mogą pomóc też.

9. Suche włosy potrzebują masek zbyt

Twoja próżność może być pełna arkuszy i masek na twarz, ale twoje suche włosy mogą korzystać z maski, tak samo jak skóra. Zwłaszcza w chłodniejszych porach roku, maski do włosów i oleje do włosów będą twoje włosy ratuje. Naturalne olejki, takie jak kokosowy czy arganowy, nie tylko pomagają nawilżyć włosy, ale także odżywiają skórę głowy. Możesz nałożyć olej kokosowy lub arganowy jako maskę przed myciem lub nałożyć go na suche włosy jako maseczkę.

Włosy Porady i wskazówki 4 maseczki DIY na problemy z włosami Przeczytaj więcej

10. Wypróbuj metodę "bagging".

Jeżeli chodzi o zapobieganie przesuszaniu się włosów za pomocą maseczki, polecamy metodę "bagging".

Po umyciu włosów, gdy są jeszcze wilgotne, nałóż na nie sporą ilość maseczki, a następnie skręć lub upnij włosy spinkami typu aligator. Zawiń włosy w czepek pod prysznic lub folię na 10-20 minut. Nakładając na włosy maskę, pomagasz otworzyć łuski włosa, aby zmaksymalizować przenikanie składników odżywczych do mieszków włosowych. Włosy znacznie lepiej wchłaniają odżywkę, gdy są owinięte, niż gdy pozostają odkryte. Wypróbuj tę metodę nawilżania 1-2 razy w tygodniu, aby zapobiec wysuszeniu włosów.

11. Sprawdź, czy problem ten występuje w rodzinie

Czasami suchość włosów jest po prostu w naszych genach. Jeśli twoi rodzice lub rodzeństwo są podatni na suchość włosów lub skóry głowy, prawdopodobnie ty też jesteś (lub będziesz). Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z genetycznie odziedziczoną suchością włosów jest zastosowanie się do powyższych kroków, aby uzyskać zdrowe włosy. Nie zapomnij również zadbać o skórę głowy!

12. Spożywaj odpowiednie pokarmy

Dieta ma również wpływ na włosy. Załaduj się na pokarmy, które są bogate w omega-3 i antyoksydantów; brokuły, jagody, pomidory, orzechy włoskie, fasola nerkowata i łosoś są nie tylko świetne dla włosów, ale skóry i ogólnego stanu zdrowia też. Nie zapomnij H2O, pobyt uwodniony i coraz wystarczająco dużo wody jest tak krytyczna dla zdrowia skóry i włosów.

13. Stosuj wszystkie powyższe zasady przez cały rok

Suche włosy w zimie może być tak samo nieuniknione, jak frizz w lecie, choć niektórzy doświadczają go przez cały rok. Zdrowa pielęgnacja włosów, która zapewnia im nawilżenie, jest niezbędna przez cały rok. Nie stosuj tych praktyk tylko wtedy, gdy masz suche włosy, ale podejmij środki zapobiegawcze i włącz je do codziennej pielęgnacji włosów, bez względu na porę roku.