Recepcja - wizytówka salonu fryzjerskiego

/

Trudno nie docenić znaczenia, jakie odgrywa pierwsze wrażenie. Jeśli więc nasz salon fryzjerski ma osiągnąć coś więcej niż tylko chwilową popularność, nie możemy pozwolić sobie na lekceważenie znaczenia, jakie ma jego przedsionek.

To właśnie w nim klient podejmuje decyzję o tym, czy chce wejść dalej i przekonać się o tym, na jakie usługi może liczyć, czy też lepiej przetestować któryś z konkurencyjnych salonów, jakich z pewnością nie brakuje na rynku. Najgorszym, co klient może zobaczyć, są niewygodne krzesła niskiej jakości oraz wystrój, który przypomina salony fryzjerskie z minionej epoki.

Poprawa standardu

Owszem, można odczuwać niezadowolenie z powodu tego, że właśnie detale mają tak duży wpływ na decyzję, od której nie ma odwrotu, ponieważ jednak niewiele jesteśmy w stanie z tym zrobić, znacznie lepszym rozwiązaniem wydaje się zaakceptowanie takiego stanu rzeczy i zastanowienie się przede wszystkim nad tym, jak podnieść walory strefy recepcyjnej.

Fryzjerzy często tłumaczą się z braku troski o trakcyjny wygląd recepcji zwracając uwagę na to, że ich salon nie jest zbyt duży. Tymczasem wielkość salonu ma znaczenie drugorzędne i jeśli tylko jesteśmy odpowiednio zdeterminowani, z pewnością znajdziemy w nim miejsce na recepcję. Nacisk, jaki kładzie się na jej obecność, nie jest zresztą przypadkowy.

Meble do recepcji

Recepcja - wizytówka salonu

Recepcja jest miejscem, w którym witamy klientkę, zapisujemy ją na wizytę i udzielamy podstawowych informacji odnoszących się do charakteru oferty, jaką możemy jej zaproponować. To swego rodzaju wizytówka salonu, jeśli więc wygląda atrakcyjnie, często jest odbierana jako obietnica usług, które będą stały na równie wysokim poziomie.

Jeśli chodzi o sam wygląd recepcji, kluczowe znaczenie mają upodobania samego właściciela lokalu. Gdybyśmy jednak chcieli przeanalizować trendy, jakie ostatnio cieszą się szczególnie dużą popularnością, w pierwszej kolejności musielibyśmy zwrócić uwagę na ten, który jest znany jako nowa prostota.

Trendy w aranżacji

Trend ten stawia nie tylko na proste, kubistyczne formy, ale również na minimalizm i znajduje wielu entuzjastów zainteresowanych jego praktycznym zastosowaniu. Pozwala to na stworzenie w recepcji miejsca, które zachwyca ładem, harmonią i bezpieczeństwem, a więc wszystkimi tymi cechami, jakich poszukujemy na co dzień. Innym ciekawym trendem jest eklektyzm we współczesnym wydaniu. Ten wymaga większego zaangażowania, pozwala jednak na branie tego co najlepsze z wielu epok i sposobów wyposażenia wnętrza.