5 Reguł jakich profesjonalni fryzjerzy zawsze przestrzegają

/

Bycie fryzjerem jest tak samo ważnym zawodem jak inne. Zwłaszcza teraz, gdy tak daleko zaszliśmy od nieporządnego, nieokrojonego wyglądu, który rządził latami 60. i 70. Zdobycie dobrego fryzjera, który zna się na rzeczy, to marzenie każdego klienta, więc jak zbudować się na oczekiwaniach? Oto pięć zasad, których profesjonalny fryzjer musi zawsze przestrzegać.

#1 Bądź cierpliwy

Często zdarza się, że klient przychodzi do sklepu albo nie wiedząc, czego chce, albo zupełnie oszołomiony i zdezorientowany, czego chce. Bądź cierpliwa wobec klienta i pomóż mu w tym, czego chce, czy to jaki kolor będzie najlepiej pasował do jego cery, czy też jaki fason będzie uzupełniał jego cechy. Ręka prowadząca w takich czasach jak te jest darem bożym. Bądź chętny do prowadzenia klienta, nie będąc przy tym władcą, a kto wie, ile osób o Tobie powiedzą.

#2 Zachowaj to, Profesjonalny

Niektórzy klienci lubią pogawędki, gdy dostają swoją działkę. Często zaczynają rozmawiać o swoich rodzinach w trakcie podróży. Klienci doceniają fryzjera, który wie, jak prowadzić drobne rozmowy, ale nie doceniają tego, który płacze na ramionach o utraconej miłości i o tym, który uciekł.

#3 Make The Customer Comfortable

Nadążaj za potrzebami klienta. Choć nie oznacza to, że należy zacząć myć ich stopy i podawać im herbatę, dobry fryzjer przyniesie klientowi poczucie komfortu. Nieważne, czy pomoże im w tym, czego chcą, czy też utrzyma stały strumień gadania, czy też uspokoi ich po cięciu.

#4 Utrzymuj sklep w czystości

Żaden klient nie będzie myślał o sklepie z resztkami włosów starego klienta rozczochranych na całej podłodze. Dobry fryzjer to taki, który czyści po sobie. Sprząta jak idziesz, podczas gdy czekasz, aż wybielacz wejdzie, barwnik zrobi swoje, klient wybierze swoje cięcie, lub po prostu wróci z kibla. Pierwsze wrażenia są często najważniejsze, więc upewnij się, aby zrobić dobry, lub klient będzie śledzić ich kroki na zewnątrz drzwi.

#5 Stay Up Up to Date

Bądź na bieżąco z najnowszymi fryzurami, trendami, kolorami włosów, stylami i wszystkimi rzeczami związanymi z Twoim zawodem. Bądź dobrym fryzjerem, który posiada szeroką wiedzę na temat wszystkiego, co wiąże się z ich zawodem. Trendy szybko się zmieniają, w jednej chwili będziesz farbować włosy na róż i prostować je, a w następnej będą platynowym blondynkiem z trwałym włosem. Musisz być chętna do podążania z prądem trendów, aby stać się naprawdę dobrym fryzjerem.