Ogłoszenia dotyczące urody: porady i rekomendacje

/

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Ogłoszenia dotyczące urody: wskazówki i porady, jak ...

W świecie urody reklama jest niezbędna. Przy tak dużej liczbie marek, z którymi trzeba konkurować, ważne jest, aby się wyróżniać, komunikować unikalną wartość marki i być pierwszym wyborem swoich klientów.

Osiągnięcie idealnej reklamy idzie znacznie dalej niż tylko posiadanie ładnego modelu lub dobrego tagline. W tym artykule porozmawiamy o kilku czynnikach do rozważenia, które mogą sprawić, że Twoja reklama będzie się wyróżniać spośród innych.

Te wskazówki sprawią, że Twoja reklama będzie wyjątkowa w branży beauty i sprawi, że klienci zapamiętają Twoją firmę nad konkurencją. Możesz dostosować wskazówki do potrzeb swojej firmy i sposobu interakcji z klientami.

Wirtualne reklamy a reklama w mediach tradycyjnych (ATL)

Kiedy zaczynasz rozważać reklamę swojej firmy, stajesz przed wielką decyzją między tradycyjnymi mediami, takimi jak ogłoszenia w gazetach, a z drugiej strony masz publikacje w mediach społecznościowych. Każda z platform ma swoje zalety, a to, którą platformę wybierzesz, będzie zależało od grupy odbiorców, do której mówisz i celów Twojej marki.

Jednym z elementów, który odgrywa ważną rolę przy podejmowaniu decyzji o platformach jest dostępny budżet. Reklama tradycyjna jest zazwyczaj nieco droższa od inwestycji cyfrowych, jednak zasięg jest inny i głębszy w poszczególnych branżach. Dlatego wybór powinien być oparty wyłącznie na celach biznesowych Państwa firmy.

W tym sensie żadne z mediów nie powinno być dyskredytowane i wskazane jest, aby strategia opierała się na połączeniu działań cyfrowych z obecnością w mediach tradycyjnych. Dzięki temu będziesz miał pewność, że dotrzesz do każdego potencjalnego konsumenta. Osiągnięcie idealnej równowagi jest idealne, w przeciwnym razie reklama w sieci, która nie jest popularna wśród odbiorców docelowych będzie ryzykować utratę inwestycji.

Dlatego przed określeniem medium, za pośrednictwem którego będzie emitowana reklama, należy przejść przez szereg etapów badawczych i wyznaczyć cele dostosowane do branży, reklamy i budżetu marki.

Planowanie strategii stojącej za reklamą

Proces poprzedzający reklamę ma fundamentalne znaczenie dla zapewnienia sukcesu reklamy; odnosimy się zatem do strategii, którą musisz sformułować. Im więcej mamy informacji o grupie odbiorców, z którymi się komunikujemy, wykorzystywanych mediach i tonie innych marek, tym większa szansa, że wyróżnimy się na rynku jako unikalna opcja.

Aby sformułować skuteczną strategię reklamową, ważne jest, aby wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  • Twoja publiczność: Pierwszą rzeczą, którą należy sobie zadać przy tworzeniu reklamy jest: do kogo mówię? Kiedy wreszcie określisz swojego idealnego klienta, możesz zacząć badać jego gusta, zwyczaje i zachowania. Im więcej masz informacji, tym łatwiej będzie Ci stworzyć treść, która im się spodoba. Podstawowym ćwiczeniem jest stworzenie tak zwanej buyer persona, która polega na stworzeniu fikcyjnego, ale idealnego klienta i poprzez tę buyer persona postawić się na miejscu swoich konsumentów.

  • Ustal cele dla każdej reklamy: aby zmierzyć skuteczność każdej reklamy, powinieneś ustalić cele do osiągnięcia w określonym czasie. Może to być m.in. osiągnięte osoby, nowi klienci czy pobrania katalogu. Cele powinny być ustalane zgodnie z potrzebami biznesu w danym czasie.

  • Ustal swoje oczekiwania jako marka: W każdym przypadku pamiętaj, aby mieć realistyczne oczekiwania co do pozycji swojego biznesu; podczas gdy zawsze powinniśmy dążyć do sukcesu i być ambitni co do wzrostu naszej marki, ważne jest, abyś mógł wyznaczyć cele, które są osiągalne w danym okresie czasu. Po ustaleniu celów, znając swoją publiczność i znając swój rynek lepiej, można następnie zaplanować reklamy z większym potencjałem do sukcesu.

Opracowanie reklamy

Po wykonaniu prac badawczych, kolejnym etapem jest stworzenie i wykonanie utworu reklamowego. Obejmuje to proces twórczy reklamy, produkcję i wreszcie realizację reklamy. Podczas realizacji reklamy należy zwracać uwagę na uzyskane wyniki.

W zależności od przewidywanej długości reklamy, opracowanie może trwać tygodnie lub miesiące, ale niezwykle ważne jest, aby co jakiś czas obserwować jej działanie. Ponadto, jak określono w planie komunikacji, w tej fazie można wdrożyć inne strategie napędzające główną reklamę.

Możesz wybrać, aby zrobić to z zespołem biznesowym; jednak zawsze najlepiej jest zatrudnić specjalistów od reklamy, aby pomóc Ci osiągnąć wynik jakości.

Zamknięcie kampanii

Na koniec czasu reklamowego należy sporządzić raport efektywnościowy, w którym analizuje się media, cele i odbiorców w zależności od uzyskanych wyników. Ta analiza jest bardzo ważna dla przyszłości firmy, ponieważ może odkryć dane, które mogą służyć jako podstawa dla przyszłych kampanii reklamowych.

Częstotliwość, z jaką reklamy będą wykonywane, zależy od firmy i sektora, ale najlepiej, aby były zaplanowane z wyprzedzeniem, aby mieć wystarczająco dużo czasu i zasobów, aby przeprowadzić je z powodzeniem.

Jak w każdym aspekcie biznesu, badania i planowanie są kluczowe, tak samo w marketingu. Dokonywanie reklam bez należytego procesu skutkuje marnowaniem pieniędzy, a nawet może negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy. Z dobrą strategią, znajomością swoich odbiorców i zrozumieniem ich zachowań w różnych mediach, posiadanie udanej reklamy jest tylko kwestią zaangażowania.

Artykuły powiązane

1. marketing sensoryczny: nowy sposób na budowanie lojalności klientów i zdobywanie nowych klientów